Select Page


KH-Kipper: Przyczepa podkontenerowa z wywrotem


 

Nowością w ofercie KH-KIPPER jest przyczepa podkontenerowa z wywrotem przystosowana do współpracy z kontenerami wykonanymi według normy DIN o długości roboczej 6 500 – 7 300 mm. Dopuszczalna masa całkowita przyczepy wynosi 18 t. Jest ona wyposażona w trzy blokady pneumatyczne kontenera – dwie blokady podłużnic ramy przewożonego kontenera i jedna blokada na rolkach kontenera.

Przyczepa wyposażona jest w wielofunkcyjny rozsuwany dyszel, który umożliwia przeładunek kontenera z samochodu na przyczepę i odwrotnie bez konieczności rozpinania zestawu. Niektóre funkcje jak otwieranie blokad czy spuszczanie powtarza z miechów są zautomatyzowane, w związku z czym nie wymagają ingerencji użytkownika. A przy odpowiednim doświadczeniu operatora, proces ten może odbywać się bez wychodzenia kierowcy z kabiny pojazdu. Powyższe zwiększa efektywność i skraca czas załadunku i rozładunku przyczepy.

Przyczepa w porównaniu do typowych przyczep podkontenerowych najczęściej  spotykanych na drogach wyróżnia się dodatkową funkcją, a jest nią możliwość wysypywania zawartości kontenera dokładnie tak samo jak ma to miejsce przy wywrotkach tynozsypowych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu siłownika hydraulicznego HYVA o wysięgu 2 900 mm. Kąt wywrotu to 50° niezależnie od długości kontenera.

Przyczepa wyposażona jest w koła 22,5” z możliwością zmiany na inny rozmiar w zależności od wymagań klienta.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.