Select Page


KH-Kipper: Wyróżnienie za nowy MB Arocs z zabudową KH-KIPPER


kh-news
 

Jury Targów Autostrada-Polska 2013 przyznało wyróżnienie za nowy Mercedes-Benz Arocs 6×4 z zabudową dwustronną W2H KH-KIPPER i sterowaniem radiowym. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 23 maja, dyplom odebrali przedstawiciele firm KH-KIPPER i Mercedes-Benz. W nowym rozwiązaniu, prezentowanym na Targach, wszystkie funkcje wywrotki, a więc podniesienie skrzyni do tyłu, w bok oraz otwarcie burty hydraulicznej, sterowane są przy pomocy pilota.

Standardowo sterowanie burtą hydrauliczną odbywa się za pomocą joysticka zamocowanego w kabinie przy siedzeniu kierowcy. Obsługa jest możliwa zarówno z ziemi jak i z siedzenia bez konieczności wysiadania z kabiny. Jest to istotne przy pracy w ciężkich warunkach terenowych bądź przy złej pogodzie. Sterowanie radiowe pozwala użytkownikowi na bezpieczniejszy wyładunek. Może on kontrolować wywrot cały czas mając pojazd w zasięgu wzroku. Podniesienie skrzyni jest dodatkowo sygnalizowane sygnałem dźwiękowym.

Wielofunkcyjne pojazdy tego typu spełniają oczekiwania współczesnego rynku. Innowacyjność rozwiązań sprawia, że zabudowy-wywrotki z lewą burtą hydrauliczną coraz częściej wypierają klasyczne wywrotki z burtami uchylnymi w górnej osi. Tego typu zabudowy montowane są głównie na podwoziach 3- i 4-osiowych.

Firma KH-KIPPER otrzymała również z rąk Prezesa Targów Kielce pamiątkową statuetkę z okazji 15-lecia istnienia.

 


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.