Select Page


Kögel: LongPlex–naczepa dla 2 nadwozi wymiennych


 

Kögel kontynuuje rozpoczętą podczas IAA 2010 zapowiedź. W styczniu 2011 została ukończona i przekazana klientowi pierwsza naczepa Kögel LongPlex. Nowa naczepa może zostać przedłużona o 1,3m za pomocą wysuwanego z tyłu elementu i dzięki temu oferuje długość, konieczną do podjęcia dwóch nadwozi wymiennych.

Innowacyjne, wydajne i przyjazne środowisku rozwiązanie jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie licznych klientów i związków przewoźników, na naczepy, które umożliwiają transport dwóch nadwozi wymiennych. LongPlex redukuje koszty transportu, oszczędza paliwo, zmniejsza emisję CO2 i zwiększa wydajność przewoźników.

Prosta obsługa
LongPlex odznacza się prostą obsługą w codziennym użyciu. Przykładowo przednie nadwozie może być transportowane przodem. Inny pozytywny efekt – między nadwoziami wymiennymi jest wystarczająco duży odstęp do manewrowania przy roz- czy załadunku.

Elastyczne zastosowania – także w transporcie kombinowanym
Nowa naczepa Kögel idealnie nadaje się do transportu kombinowanego. LongPlex może być elastycznie stosowany dzięki swojemu wysuwanemu tyłowi – albo do transportu nadwozi wymiennych EN/BDF C715 / C745 albo do transportu kontenerów (2 kontenery 20”lub każdorazowo po jednym kontenerze 30” lub 40”).

Oczywiście LongPlex – jak naczepa Kögel Euro (14,9m) – spełnia niemieckie wymagania drogowe i wszelkie przepisy bezpieczeństwa.

Wyprzedza czas
Na chwilę obecną do użytkowania LongPlex’a potrzebne jest tylko zezwolenie wyjątkowe, aby poruszać się po niemieckich drogach. W ten sposób Kögel wyprzedza czas, po to żeby móc już dziś zaoferować swoim klientom długo oczekiwane rozwiązanie transportowe i jest dobrze przygotowany do niedalekich warunków prawnych (dopuszczalna długość naczepy będzie mogła wówczas wynosić 14,9 m).

Best of …
Kögel LongPlex jest połączeniem znanych systemów wymiennych Kögel Port i Kögel Combi (z wysuwanym tyłem). Początkowo został zaprojektowany jako wyjątkowa konstrukcja dla jednego z niemieckich klientów firmy Kögel.

Dane:
– dopuszczalny nacisk na siodło: 12.500 kg
– DMC: 39.500 kg
– masa własna: ok. 5.400 kg
– długość standardowa: 13,4m
– długość po rozsunięciu: 14,6m
– regulowane czopy zamków kontenerowych
– zdejmowana ochrona przeciwnajazdowa
– 10 rolek kierujących do poprawnego mocowania nadwozi wymiennych


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.