Select Page


Kögel: Nowo ustrukturyzowana sprzedaż produktów Kögla w Polsce


 

Producent przyczep Kögel na nowo ustrukturyzował swoją sprzedaż w Polsce. Jeszcze bardziej korzystna dla klientów sprzedaż bezpośrednia będzie prowadzona w pięciu ośrodkach sprzedaży przy pomocy własnych współpracowników. Nowo utworzonymi centrami sprzedaży w Polsce kieruje Wolfgang Schuster, kierownik sprzedaży na Europę Wschodnią. Głównym partnerem do spraw kontaktu z klientami jest Krzysztof Adamiuk, który zajmuje się dużymi polskimi firmami jak również sprzedażą na województwo Mazowieckie, Łódzkie i Świętokrzyskie. Krzysztof Adamiuk: „Nowa struktura sprzedaży gwarantuje pracę bliżej klienta oraz daje jeszcze lepszą możliwość spełniania wymagań klientów tej ważnej części rynku.”

Zespół składa się z doświadczonych współpracowników, którzy tak jak Adamiuk mają za sobą wiele lat pracy w sprzedaży pojazdów użytkowych. Jakub Lupa rozpoczął właśnie współpracę z klientami na obszarze województwa Dolnośląskiego,  Opolskiego, Śląskiego i Małopolskiego, a  Tomasz Pawlikowski odpowiada za rejon Warmińsko-Mazurski, Kujawsko-Pomorski, Podlaski i Pomorski. Nowym współpracownikiem zespołu jest Sebastian Kubiś, który od 1 kwietnia 2010 przejmuje sprzedaż w województwie Lubelskim, Podkarpackim i Świętokrzyskim.  Zachodnio-Pomorskie, Wielkopolskie i Lubuskie już wkrótce znajdą się pod opieką dodatkowego współpracownika. Obok nowo zorganizowanych form sprzedaży w Polsce działa 18 partnerów serwisowych służących klientom Kögla. Oferują oni szeroki serwis posprzedażny zwyczajowo dobrej köglowskiej jakości. W ten sposób zagwarantowane są zarówno przeglądy, naprawy jak również szybkie zaopatrzenie w części zamienne dla wszystkich przyczep Kögla oraz ich szybka instalacja.

W listopadzie 2009 po swojej upadłości Kögel został przejęty razem z 440 współpracownikami  przez przedsiębiorcę Ulricha Humbaur. Nowo założona spółka występuje pod nazwą Kögel Trailer GmbH and Co. KB. Udziały mniejszościowe w Kögel Trailer GmbH and Co. KB posiadają od niedawna wieloletni wspólnicy Kögla z grupy inwestorów Schöller-Metternich-Beteiligungen (S M B). Kierownictwo przedsiębiorstwa pozostaje jednak w rękach Ulricha Humbaur oraz zarządu firmy Kögel. Ten strategiczny alians pozwolił Humbaurowi utrzymać długookresowo siedzibę Kögla w Burtenbach w południowych Niemczech, jako centrum produkcyjne Kögla. „Także w przyszłości dzięki wysoko wykwalifikowanym współpracownikom Kögel będzie projektował i produkował w Burtenbach naczepy najwyższej jakości” wyjaśnia Wolfgang Schuster, kierownik sprzedaży na Europę Wschodnią.

Kögel będzie realizować dotychczasowy program zarówno w nowej strukturze spółki, jak i sprzedaży. Ze względu na aktualne wymagania rynku, producent będzie się koncentrował na linii produkcyjnej MAXX. „Przy pomocy różnych wariantów Cargo-MAXX, Mega-MAXX, Cool-MAXX oraz Light-MAXX  możemy zaspokoić prawie wszystkie wymagania naszych klientów dotyczące zarówno lekkich jak i wybitnie mocnych pojazdów wysokiej jakości” uzasadnia ten krok Schuster. „Oczywiście pracujemy nadal nad nowymi rozwiązaniami, które dodatkowo poprawią użyteczność naszych przyczep dla przedsiębiorstw transportowych.”

Jak twierdzi Wolfgang Schuster, rynek polski, tak samo jak inne rynki europejskie, nadal  znajduje się na niskim poziomie. Choć zauważalne jest lekkie ożywienie. „Obecnie odnotowujemy wzmożony popyt na rozwiązania branżowe oraz przyczepy specjalistyczne typu Mega, Coil, chłodnie, zabudowy skrzyniowe oraz pojazdy lekkie. Dzięki naszemu systemowi możemy oferować te rozwiązania po cenach rynkowych wprost z fabryki. Nasi klienci potrafią to docenić.”

Na zdjęciu: Krzysztof Adamiuk (po lewej),  Wolfgang Schuster (po prawej)


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 9 lat temu.