Select Page


Kögel Trailer: konsekwentna efektywność w czterech wymiarach


 

Przyciągające wzrok, wyposażone w transparentną plandekę i aerodynamiczne pokrycie naczepy towarzyszą Tour Europa „Konsekwentnie efektywnie” MAN 2011. Redukcja kosztów, poszanowanie dla środowiska, zmniejszenie ciężaru oraz oszczędność czasu i bezpieczeństwo to cztery wymiary konsekwentnie efektywnych naczep firmy Kögel. Na swoim weblogu na stronie www.koegel.com Kögel codziennie opisuje, co dzieje się w trakcie trasy.

Kögel jest partnerem Tour „Konsekwentnie efektywnie” 2011 firmy MAN Truck & Bus

Mający swoją siedzibę na południu Niemiec producent naczep wspiera Tour „konsekwentnie efektywnie” producenta pojazdów użytkowych MAN Truck & Bus. Przez 5 tygodni naczepy firmy Kögel wraz z trzema pojazdami ciężarowymi marki MAN TGX będą tworzyć innowacyjne zestawy, które swoją konsekwentną efektywność udowodnią na europejskich drogach. Naczepy wyposażone w transparentne plandeki oraz aerodynamiczne pokrycie przyciągną wzrok każdej napotkanej osoby na mającej ponad 10 000 km trasie wiodącej przez Europę.

Redukcja kosztów, poszanowanie dla środowiska, zmniejszenie ciężaru oraz oszczędność kosztów i bezpieczeństwo
Firmy spedycyjne z całej Europy, mające na względzie Total Costs of Ownership (TCO) i szukające pojazdów przyjaznych dla klimatu, świadomie postawią na produkty firmy Kögel. Nie dzieje się tak bez powodu, gdyż firma Kögel oferuje rozwiązania transportowe, które spełniają wszystkie wymiary efektywności: optymalizację kosztów, przyjazność dla środowiska, lekkość, efektywność czasową oraz bezpieczeństwo. I tak np. Kögel Light o ciężarze własnym wynoszącym zaledwie 5,2 t jest najlżejszą naczepą Europy. Jednocześnie dzięki różnorakim wariantom wyposażenia oferuje maksimum ładowności.

Nieoficjalną mistrzynią Europy w zakresie efektywności jest Kögel Euro Trailer. W porównaniu z konwencjonalnymi naczepami jest dłuższa o 1,3 m. Dzięki temu oferuje do 11% większą pojemność transportową przy takim samym zużyciu paliwa jak konwencjonalne zestawy ciągników z naczepami. Wynik: redukcja paliwa oraz emisji CO2 o 10%. Prawdziwa oszczędność dla firm transportowych. Firmy spedycyjne używające jednej z 600 sprzedanych Euro Trailer określają ją asem w zakresie konkurencyjności i wskazują na bardzo krótki czas amortyzacji wynoszący ok. sześciu miesięcy. Nie dziwi więc, że europejskie firmy spedycyjne żądają możliwie jak najszybszego generalnego dopuszczenia Euro Trailer na terenie Europy.

Aerodynamiczne pokrycie naczep zmniejsza opór powietrza i tym samym zużycie paliwa. W zależności od zastosowanych rozwiązań emisja CO2 oraz zużycie paliwa mogą zostać zredukowane o 10%.

Wszystkie pojazdy firmy Kögel są kataforetycznie (KTL) lakierowane, a ich powierzchnie wykańczane są w technologii Nano Ceramic Technology. Ta wysokiej jakości ochrona przed korozją gwarantuje długą żywotność. Jest przyjazna dla środowiska i daje lepszy bilans energetyczny niż tradycyjne powłoki. Różnorakie komponenty zabezpieczenia ładunku oferowanie przez firmę Kögel gwarantują oszczędzające czas załadunki i bezpieczny transport towarów.

Codziennie można być na żywo w samym środku zdarzeń: weblog Kögel z MAN –Tour
Na swoim blogu na stronie www.koegel.com Kögel będzie relacjonował wydarzenia z każdej stacji na wspólnej trasie z MAN. Aktualne zdjęcia i raporty przekazują najnowsze informacje prosto z Europy.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.