Select Page


Kögel: wszechstronna oferta produktów dla branży budowlanej


 

Południowoniemiecki producent pojazdów Kögel będzie w przyszłości opierał się na dwóch solidnych filarach. Nowe portfolio produktów dla przemysłu budowlanego jest pierwszym z filarów Kögel, a sprawdzone już pojazdy dla branży spedycyjnej to drugi z filarów.

Zupełna nowość: wywrotka siodłowa Kögel
Nowością w gamie produktów Kögel jest wywrotka siodłowa. W ten sposób Kögel kontynuuje wieloletnią tradycję produkcji wywrotek. Cieszą sie one w branży budowlanej legendarnie dobrą opinią. Nowa wywrotka siodłowa charakteryzuje się w szczególności szerokimi możliwościami zastosowania, wysoką stabilnością, dobrymi właściwościami jezdnymi i małymi kosztami serwisowymi.

Po raz pierwszy w branży budowlanej zaoferowana została wywrotka z pełną powłoką lakierniczą KTL. Zarówno podwozie, jak i wanna zostały pokryte tą wysokiej klasy powłoką antykorozyjną opartą o technologię Nano Ceramic.  Kolejnym punktem wartym uwagi jest modułowa koncepcja wywrotki siodłowej. Dzięki zastosowaniu połączeń skręcanych / połączeń sworzniami wymiana komponentów wanny jest prosta, tania i szybka. Zupełna nowość, która oferuje klientom możliwość wszechstronnych zastosowań.

Nowoczesne metody konstrukcyjne i produkcyjne lekkiej konstrukcji zapewniają w wariancie standardowym bardzo niską masę własną poniżej 6.000kg.

Kögel przyczepy niskopodwoziowe, wózek skrętny
Do transportu koparek, maszyn budowlanych i ciężkich urządzeń firma Kögel oferuje przyczepy niskopodwoziowe z wózkiem skrętnym z trzema lub czterema osiami. Klienci mogą sami wybrać między konstrukcją spawaną a łączoną sworzniami. Zwiększenie komfortu jazdy zapewnia ręcznie opuszczany, resorowany pneumatycznie agregat tylnej osi. Kolejną zaletę stanowi skos z tyłu pojazdu, który umożliwia mniejszą wysokość załadunku i płaski kąt najazdu 10°. Łamana konstrukcja nadaje się szczególnie do transportu maszyn budowlanych, ładowarek kołowych itp., które dzięki załamaniu otrzymują dodatkowe zabezpieczenie.

Kögel — naczepa niskopodwoziowa — w konstrukcji łączonej sworzniami
Niskopodłogowa naczepa Kögel jest budowana przez Kögel w konstrukcji łączonej sworzniami i posiada zagiętą płaszczyznę i ukośne łoże. Innowacyjna technologia połączeń sworzniami zapewnia przy późniejszym doposażaniu lub w przypadku powstania uszkodzenia, szybką i tanią wymianę poszczególnych elementów ramy. Dzięki temu można ją w każdym czasie dopasować do indywidualnych potrzeb. Naczepa posiada również optymalną ochronę antykorozyjną poprzez seryjne zanurzeniowe cynkowanie ogniowe belek, jak powłoki KTL wraz z lakierowaniem ramy. Opcjonalnie Kögel oferuje ją również ocynkowaną ogniowo w kąpieli zanurzeniowej.

Najlepsza ochrona antykorozyjna przez zastosowanie powłok KTL

Wszystkie spawane pojazdy Kögel posiadają powłokę lakierniczą KTL, a ich powierzchnia poddana jest obróbce z zastosowaniem Nano Ceramic Technology. Ta wysokiej jakości ochrona przed korozją gwarantuje długą żywotność. Jest przyjazna dla środowiska i daje lepszy bilans energetyczny niż tradycyjne powłoki.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.