Select Page


Krone: otrzymuje nagrodę INDUSTRIEPREIS 2011


 

Podczas Hannover Messe 2011 rozdane zostały  nagrody Industriepreis 2011. Fahrzeugwerk Bernard Krone GmbH otrzymał INDUSTRIEPREIS 2011 w kategorii Automotive za swoją, szczególnie wydajną pod względem zużycia energii, naczepę chłodnię Cool Liner Duoplex Steel VIP.

Pod patronatem wydawnictwa Huber Verlag für Neue Medien podczas Hannover Messe 2011 poprzez INDUSTRIEPREIS 2011 zostały odznaczone najlepsze rozwiązania przemysłowe. Z 500 zgłoszeń w 14 kategoriach tytułem „Zwycięzca kategorii – najlepsze rozwiązanie w swojej kategorii”  odznaczono innowacyjne rozwiązania produktowe i nowości rynkowe z przedsiębiorstw przemysłowych, dostawczych i usługowych. Jury złożone z profesorów, naukowców, dziennikarzy branżowych oraz ekspertów branży i przemysłu, oceniło wszystkie zgłoszone produkty według ustalonych kryteriów jak poziom innowacji i wykorzystanie produktu.

„Industriepreis 2011 w kategorii Automotive przyjęliśmy z dużą radością i wdzięcznością. Nagroda ta pokazuje, że innowacja i rozwój mają duże znaczenie i Krone jako lider innowacji znów wniósł na rynek istotny rozwój – głównie pod względem ekonomiczności pojazdów”, mówił Uwe Sasse, kierownik działu Konstrukcji i Rozwoju w Krone.

Inteligenta technika izolacyjna naczepy chłodni VIP wymaga mniejszej wydajności chłodniczej, a przez to zużywa mniej energii i chłodzi o wiele ciszej, co stanowi znaczny wkład w ekologiczną logistykę transportową. Pojęcie VIP oznacza tutaj „vaccuum insulated panel” (panel izolowany próżniowo), a co za tym idzie o nowoczesną technikę izolacyjną w chłodniach. Przy panelach próżniowych zastosowano zasadę wykorzystywaną w termosach. Panele izolowane próżniowo są to płyty izolujące ciepło, które przy swojej minimalnej grubości oferują nieosiągalny do tej pory, ekstremalny poziom izolacji. Rdzeń płyty izolacyjnej składa się ze sprasowanego proszku, którego głównym składnikiem jest mikroporowata krzemionka. W specjalnym procesie rdzeń proszkowy otaczany jest folią z tworzywa sztucznego, ewakuowany (tzn. pompowany próżniowo) i zamykany.

Dzięki zastosowaniu w praktyce po raz pierwszy paneli próżniowych możliwa jest poprawa czynnika K w panelach chłodni w Krone Cool Liner Duoplex Steel VIP nawet o ok. 25 procent. Technika VIP przekonuje również pod względem energetycznym, gdyż większa skuteczność chłodzenia oznacza jednocześnie zmniejszoną konieczność pracy chłodni. Pociąga to za sobą także zmniejszenie emisji CO2, redukcję nakładów serwisowych oraz obniżenie emisji hałasu i kosztów eksploatacyjnych.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.