Select Page


Nooteboom: Super Wing Carrier dla A.M. Kran Wind


Kranwind_Nooteboom_SWC_DSC00856
 

Jednym z najmłodszych graczy w branży transportowej turbin wiatrowych jest niemiecka firma A.M. Kran Wind ze Schwedt/Oder-Heinersdorfu.  A.M. Kran Wind ( w Polsce od 1997 ) działa od ponad dwóch lat w Niemczech i jest prowadzony przez Pana Macieja Goździka, który jest także właścicielem firmy transportowej EUROKRAN-2 Sp. z o.o. ze Szczecina. W celu zwiększenia swojej konkurencyjności w branży energii wiatrowej, A.M. Kran Wind obecnie mocno inwestuje w najbardziej innowacyjne rozwiązania do transportu turbin wiatrowych. Firma A.M. Kran Wind wprowadziła własnie do użytku ostatniej generacji 3-osiowe naczepy Nooteboom Super Wing Carrier. Dysponując tymi czterokrotnie rozciąganymi naczepami do śmigieł,  A.M. Kran Wind nie ma problemów z transportem nawet 70-metrowych skrzydeł turbin na terenie całej Europy.
 
Kranwind_Nooteboom_SWC_DSC00886Wszechstronne rozwiązanie logistyczne
Celem A.M. Kran Wind jest możliwość zaoferowania kompletnej usługi dla przemysłu elektrowni wiatrowych. Dlatego też pod koniec tego roku dostarczymy zestaw Nooteboom Mega Windmill Transporter do przewozu turbin i sekcji wież wiatraków. Oprócz posiadanego już żurawia Terex CC2800, firma zamówiła i odebrała żuraw gąsienicowy Terex SL3800 służący do stawiania elektrowni wiatrowych.
 
Ponad 50 Super Wing Carrierów na rynku
Od czasu kiedy Nooteboom rozwinął i wprowadził na rynek naczepy Super Wing Carrier, jeździ już ponad 50 zestawów tego rewolucyjnego rozwiązania, używanych przez najwiekszych europejskich przewoźników z branży transportu elektrowni wiatrowych. Ta ilość będzie w najbliższych miesiącach rosnąć. Nooteboom może dostarczyć Super Wing Carriery w kilku wersjach, takich jak 3-osiowe potrójnie rozciągane Tele-PX z przesuwanym wózkiem osiowym lub najnowsze 3-osiowe Quatro Tele-PX. Ta ostatnia wersja bazuje na przetestowanej i spradzonej technologii semi-niskopodłogowej naczepy MCO-PX i posiada znacznie niższy ( czterokrotnie rozciągany ) pokład ładunkowy, co oznacza, że przewoźnicy mogą planować swoje trasy bez zbędnego martwienia się o wysokość ładunku kiedy przejeżdżają pod wiaduktami. Więcej informacji o naczepach Nooteboom Super Wing Carrier na stronie internetowej Nooteboom.
www.nooteboom.com
 
Solidne i bezpieczne
Nooteboom jest prekursorem i twórcą oryginalnych Super Wing Carrierów tak jak i czterokrotnie rozciąganych naczep Tele. Lata intensywnej współpracy z producentami turbin wiatrowych oraz specjalistycznymi firmami transportowymi, a także doświadczenie zdobyte w praktyce doprowadziły do skupienia w tej naczepie wszystkich potrzeb i wymagań koniecznych do transportu skrzydeł wiatraków. Nooteboom Super Wing Carrier jest z tego powodu najbardziej solidnym i bezpiecznym środkiem do transportu ultra długich skrzydeł wiatraków mierzących aż do 70 metrów.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.