Select Page


Nowa naczepa demo Kögel FlexiUse już dostępna w Grupie DBK


DSCF4870_lq-350x262
 

Pod koniec kwietnia ruszyła w trasę objazdową nowa naczepa demonstracyjna Kögel FlexiUse. To nowość w ofercie Grupy DBK, którą już teraz mogą testować klienci firmy.

Jest to naczepa nowej generacji do elastycznych zastosowań, przystosowana do sprzęgania z różnymi ciągnikami siodłowymi o wysokości sprzęgu siodłowego wynoszącej od 990 do 1180 mm (bez ładunku) oraz sprawdzająca się w różnych zadaniach transportowych. Nadwozie, dzięki dużym możliwościom regulacji, może być dopasowywane do wysokości sprzęgu siodłowego. Takie rozwiązanie pozwala na szybką zmianę naczepy oraz elastyczne planowanie trasy.

 

kogel

 

Wysokości zabudowy można regulować z przodu o 300 milimetrów, z tyłu o 150 lub 200 milimetrów zmieniając ich pozycję względem siebie. Pozwala to na codzienne transporty towarów przy wysokości wewnętrznej wynoszącej 2700 mm z przodu i 2800 mm lub nawet 2850 mm z tyłu oraz transporty wielkoobjętościowe o wys. wewnętrznej do 3000 mm i opcjonalnie 3050 mm. Mechaniczno-hydrauliczny system podnoszący FlexiUse o wysokości podnoszenia 600 mm zapewnia optymalny załadunek trzech warstw skrzyniopalet.

Zabudowa oczywiście spełnia wymagania wytrzymałościowe dla nadbudówek wzmocnionych wg DIN EN 12642 Code XL, dzięki czemu nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie przy załadunku kształtowym. Dodatkowa zaleta FlexiUse to standardowe opony o rozmiarze 385/55 R 22,5 oraz duże hamulce tarczowe o średnicy 430 mm przy niewielkich kosztach cyklu życia.

 

Źródło

 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.