Select Page


Schmitz Cargobull: certyfikowany transport beczek z piwem


 

Schmitz Cargobull prezentuje przygotowaną do transportu beczek z piwem standardową naczepę kurtynową z certyfikatem zabezpieczenia ładunku.

Podczas takich uroczystości jak Oktoberfest w Monachium czy innych tego typu eventach standardem jest chłodne piwo z beczki. Ale jak bezpiecznie  i punktualnie dostarczyć piwo w tak dużych ilościach? Kryje się za tym pomysłowa logistyka z często specjalnymi pojazdami do transportu napoi czy specjalnie dla tego typu transportu wyposażonymi naczepami kurtynowymi. Naczepa kurtynowa  – zarówno z  burtami jak i bez burt – zapewnia dużą elastyczność podczas za- i rozładunku dzięki szybkiemu i osobnemu otwieraniu poszczególnych, bocznych plandek. Schmitz Cargobull oferuje  dla transportu beczek z piwem seryjnie produkowaną standardową naczepę kurtynową z certyfikatem zabezpieczenia ładunku.

Już od lat Schmitz Cargobull oferuje dla transportu skrzynek z napojami odpowiedni certyfikat zabezpieczenia ładunku. Dodatkowe próby jezdne z towarami w beczkach na naczepie kurtynowej doprowadziły teraz do pozytywnych rezultatów i zostały certyfikowane przez  TÜV. Z tym dodatkowym certyfikatem na standardowej naczepie kurtynowej można przewozić oprócz skrzynek z napojami także beczki z napojami bez dodatkowych środków zabezpieczających.

Certyfikat obowiązuje dla transportu beczek stalowych  30/50 l, które umocowane są na palecie lub nieumocowanych beczek z tworzywa sztucznego 30 lub 50 l. Certyfikowana naczepa dysponuje wzmocnioną plandeką boczną i dachową, wzmocnionymi kłonicami środkowymi oraz odpowiednią liczbą listw, które Schmitz Cargobull oferuje w wyposażeniu seryjnym. Tak wyposażona naczepa odpowiada obecnym wymogom dyrektywy VDI 2700 oraz der DIN EN 12642 (CODE XL).

Dzięki etykiecie dokumentującej wytrzymałość, która umieszczona jest na ścianie czołowej oraz certyfikatowi, zarówno kierowca, przewoźnik jak i osoba zajmująca się przeładunkiem są najlepiej chronieni na wypadek kontroli.

Wytrzymałość zabudowy jest wykazana także dla innych towarów  jak oktabiny, opony czy skrzynie kratowe.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 8 lat temu.