Select Page


Schwarzmüller: Naczepa skrzyniowa OpenBox


 

Odwiedzający targi zakładów Schwarzmüller mogli obejrzeć między innymi 3-osiową naczepę skrzyniową ze specjalną skrzynią OpenBox.
Ten wypróbowany w praktyce system umożliwia kierowcy ekstremalnie szybki załadunek a przede wszystkim nadaje się do popularnego w przemyśle motoryzacyjnym zarządzania łańcuchem dostaw Just-in-Sequence. W łańcuchach tych występuje często bardzo wąskie okno czasowe dla dostaw towarów, zatem rozładunek i przeładunek oddzielają dosłownie sekundy.
System OpenBox różni się od klasycznych skrzyni plandekowych tym, że tu w plandece zintegrowano panele. Są one czysto prowadzone od góry i od dołu na ułożyskowanych kulowo rolkach, co umożliwia sprawne składanie bocznej plandeki przy otwieraniu. Po zamknięciu plandeki nie jest konieczne jej dodatkowe napinanie. Istotne jest również to, że system ten działa doskonale bez kolumn środkowych i łat, które przy rozładunku musiałyby być dodatkowo przesuwane lub zdejmowane, co niepotrzebnie pochłania czas.
Ponieważ system OpenBox przeszedł certyfikację wg DIN EN 12642 Code XL włącznie z transportem napojów oraz spełnia wymogi wytycznej Daimlera 9.5, przy zamkniętym w formie ładunku można zrezygnować z dodatkowych zabezpieczeń. Skraca to znacznie czas załadunku.
W stosunku do innych dostępnych na rynku systemów, OpenBox posiada decydujące zalety:

  1. Czas otwarcia na poziomie 20 sekund stanowi jedynie połowę zwykłego czasu otwarcia.
  2. Długość otwarcia na poziomie 11 m jest o ponad 2 m większa od standardowej.
  3. Otwieranie jest możliwe z przodu i z tyłu.
  4. Ponieważ burta boczna składa się przy otwieraniu w całości na zewnątrz, otwieranie jest możliwe nawet w przypadku przesunięcia towaru.
  5. Specjalne otwory umożliwiają łatwe zabezpieczenie ładunku w przypadku załadunku częściowego (np. przy wykorzystaniu belek grodziowych).

Naczepę skrzyniową można opcjonalnie wyposażyć również w system OpenBox po jednej stronie.
Pojazd dostarczany jest także w wersji z dachem unoszonym 400 mm.

Więcej informacji…


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.