Select Page


Schwarzmüller: Pionier w zabudowie lekkiej


 

Pionier w zabudowie lekkiej prezentuje nową naczepę skrzyniową – kurtynę
Schwarzmüller zaprezentował na targach w Hanzing po raz pierwszy swoją nową naczepę skrzyniową – kurtynę o zoptymalizowanej masie ULTRA-LIGHT. Nowo zaprojektowana konstrukcja umożliwia ciężar własny na pusto od 4 800 kg a tym samym stanowi nowy trend w ograniczaniu emisji CO2.
Do nowej naczepy siodłowej zaprojektowano specjalną podłogę ze sklejki bez dotychczas popularnego wzmocnienia włóknem szklanym. Udało się to zrealizować we współpracy z różnymi dostawcami. Specjalna podłoga została skonstruowana tak, żeby przy grubości 24 mm posiadała takie samo dopuszczalne obciążenie osi, jak podłoga standardowa o grubości 27 mm.
Obciążenie użytkowe naczepy siodłowej – kurtyny jest wyższe w porównaniu do standardowych naczep nawet o 1 400 kg. Perforowana rama zewnętrzna oraz 23 pary pierścieni do mocowania ładunku 2,5 t zapewniają optymalne zabezpieczenie ładunku.
Nowe modele naczep skrzyniowych kurtyn ULTRA-LIGHT firmy Schwarzmüller zostały sprawdzone w testach praktycznych przez różnych klientów od stóp do głów. Firma Schwarzmüller chciała zapewnić tymi testami, że naczepy siodłowe sprawdzą się również w surowych warunkach zastosowania bez żadnych ograniczeń. Po udanym zaliczeniu ULTRA-LIGHT będzie dostępna dla klientów od 2013 roku.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.