Select Page


Schwarzmüller: różnorodność typów naczep z przesuwną podłogą


 

Nieustanny rozwój i optymalizacja pojazdów z przesuwną podłogą to stałe dążenie firmy Schwarzmüller. Obok sprawdzonych naczep siodłowych z przesuwną podłogą wykonanych w całości z aluminium opracowane zostały dodatkowo modele z podwoziem stalowym. Główny nacisk podczas opracowania położono na optymalizację obciążenia użytkowego, solidność i możliwie największą opłacalność.

Jak zawsze w przypadku wyrobów firmy Schwarzmüller nowe warianty z przesuwną podłogą z podwoziem stalowym również mogą być indywidualnie wyposażone według potrzeb klienta. Obok standardowej podłogi o grubości wynoszącej 6 mm oferowane są również wzmocnione podłogi o grubości 8 i 10 mm (ok. 160 kg dodatkowego ciężaru na każdy stopień), co jest opłacalne pod kątem nośności i zużycia.

Stałe ściany o grubości 30 mm składające się z zamkniętych profili aluminiowych zostały przejęte z modeli wykonanych w całości z aluminium. Przy grubości ściany zewnętrznej wynoszącej 2,4 mm i grubości ściany wewnętrznej wynoszącej 2,7 mm ściany te stanowią najlepszy kompromis między ciężarem i solidnością. Profile po stronie wewnętrznej mogą być na życzenie zespawane w całość, czego skutkiem jest zdecydowanie większa stabilność. Naturalnie dostępne są wszystkie inne znane opcje, jak na przykład zabezpieczona plandeka umieszczona z tyłu z możliwością rozwijania.

Naczepa siodłowa z przesuwną podłogą z podwoziem stalowym dostępna jest ponadto w wersji z bocznymi drzwiami po lewej stronie patrząc w kierunku jazdy. Wersja ta jest idealna do szybkiego załadunku towaru na paletach. Cechą rozpoznawczą tego wariantu obok 2 x 4 drzwiharmonijkowych są gładkie profile podłogi oraz 13 par pierścieni mocujących. Szerokość ładowania wynosi 2 razy 6.200 mm, wysokość ładowania 2.500 mm przy wysokości wewnętrznej wynoszącej 2.700 mm.

Ciężar wersji ze stalowym podwoziem bez drzwi bocznych wynosi w wyposażeniu podstawowym ok. 7.900 kg, drzwi boczne oznaczają dodatkowy ciężar wynoszący ok. 350 kg.

Dodatkową cechą szczególną jest teraz opcjonalna możliwość wyposażenia naczep siodłowych z przesuwną podłogą firmy Schwarzmüller w urządzenie do zabezpieczenia ładunku dla transportów zwojów papieru. w tym celu w podłodze przesuwnej wbudowane są cztery szyny dla zwojów papieru.

Naczepy siodłowe z przesuwną podłogą firmy Schwarzmüller charakteryzują się najwyższą jakością i wyróżniają się między innymi wyjątkowo gęstymi odstępami belek poprzecznych ramy, zoptymalizowaną obsługą, małym ciężarem i nieprzeciętnymi wysokościami załadunku.

Nowy, hydraulicznie składany dach
Najnowszym opracowaniem firmy Schwarzmüller jest wykonany we własnym zakresie, w pełni hydrauliczny dach.

Dach można otworzyć lub zamknąć w czasie nieco powyżej pół minuty. Cięgna gumowe wprowadzone w plandekę z tworzywa sztucznego umożliwiają bezpieczne i bezproblemowe zamknięcie dachu również przy nadmiernie wysokim ładunku. Kinematyka jest przy tym tak dopracowana, że na zakończenie procesu zamykania dach osiada na nadwoziu. Zadowoleni klienci potwierdzają jednoznaczną zaletę tego systemu w porównaniu ze zwykłymi dachami uchylnymi – przede wszystkim w przypadku transportu zrębków.

Dach uruchamiany jest suwakiem sterującym przy ścianie przedniej. Kierowca musi tylko wcześniej przełączyć zawór kulkowy umieszczony po lewej długiej stronie z funkcji „Tryb podłogi przesuwnej‘‘ na „Tryb dachu‘‘. Odpowiednie wykonanie napędu hydraulicznego zapobiega błędom obsługi i związanym z nimi zagrożeniom lub uszkodzeniom. Dzięki temu dach w żadnych okolicznościach nie może uderzyć w ściany boczne. Jako opcję dodatkową można wybrać między innymi zdalne sterowanie radiowe, uruchamianie z kabiny kierowcy oraz uszczelnienie między pasem górnym i ramą dachu.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.