Select Page


TIMEX S.A.: Burtówka KÄSSBOHRER’A po liftingu


Burtowka_Kassbohrer
 

Po tym, jak na początku tego roku rynek z dużym zainteresowaniem przyjął nową naczepę kurtynową Kässbohrer, producent zdecydował się na wprowadzenie podobnych zmian w swoich naczepach burtowych. Generalnym importerem tej marki w Polsce i krajach bałtyckich jest Timex S.A.  

Najważniejsza zmiana dotyczy wprowadzenia do standardu profilu K-Fix, który umożliwia  zamocowanie pasów transportowych w dowolnym miejscu obrzeża ramy naczepy. Powszechnie stosowane systemy mocowania bywają zawodne, gdy np. szeroki ładunek przykrywa pierścienie do mocowania. W przypadku systemu K-Fix pasy można zapinać swobodnie także w takich sytuacjach. Jego zaletą jest duża elastyczność, bo punkty mocowania są rozmieszczone co 10 cm. Każdy z otworów ma wytrzymałość dwóch ton, czyli taką samą jak popularne pierścienie do mocowania. Nowy system jest zgodny z normą EN12642XL, dotyczącą zabezpieczania ładunków. Biorąc pod uwagę coraz bardziej rygorystyczne podejście polskich i zachodnioeuropejskich służb kontrolujących transport pod kątem bezpiecznego mocowania ładunku, to rozwiązanie zdecydowanie pomoże spełnić ich wymagania.

Druga  istotna zmiana to pełna przednia ściana. Przy przewożeniu kartonów i innych drobnych elementów ładunek nie będzie wypychał plandeki, lecz będzie się opierał na solidnej ścianie przedniej. Dodatkowo podobnie jak w poprzedniej wersji dolna cześć ściany jest dodatkowo wzmocniona płytą osłonową. Nowa konstrukcja jest znacząco lżejsza od dotychczasowej burtówki, a jak wiadomo optymalizacja ciężaru ramy daje niższe koszty i jednocześnie umożliwia przewożenie większego ładunku.

Nowa konstrukcja ramy pozwala montować praktycznie każde wyposażenie bez konieczności spawania, czy nawet wiercenia dodatkowych otworów. Do wyboru mamy małe lub większe skrzynki narzędziowe, zbiorniki na wodę, drabinki aluminiowe, pierścienie RORO, skrzynię na palety i inne wyposażenie na życzenie.

Na tylnej ścianie klienci mają do wyboru pełne drzwi panelowe  lub burtę aluminiową o wysokości 600 mm.
Bez zmian pozostaje dach przesuwany – sprawdzona  przez lata  konstrukcja  Edscha, który nawet  po 10 latach użytkowania działa bez zarzutu.

Podobnie jest również z innymi drobnymi elementami docenionymi przez przewoźników w poprzednim modelu, jak np. tylne odboje rolkowe,  boczne odboje osłaniające burty, uchylne kosze na koła zapasowe czy też funkcjonalne drabinki aluminiowe.

120-letnia historia firmy Kässbohrer to tradycja, która zobowiązuje do zachowania najwyższych standardów jakości i obsługi klienta i która przyświeca dziś wszelkim jej działaniom. Tym samym Kässbohrer Fahrzeugwerke GmbH jest nie tylko firmą, która ma najdłuższą w Europie historię budowania naczep, ale jednocześnie jedyną, która dostarcza tak szeroki wachlarz rozwiązań transportowych: naczepy burtowe i kurtynowe, silosy, cysterny, jak i platformy czy naczepy niskopodwoziowe.

Centrum sprzedaży naczep Timex S.A. znajduje się pod Warszawą w Koniku Nowym przy ul. Terespolskiej 58. Do dyspozycji naszych Klientów pozostają również oddziały terenowe zlokalizowane w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu, a w krajach bałtyckich w Wilnie i Tallinie.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej www.kaessbohrer.com.pl oraz w biurach sprzedaży Timex S.A.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.