Select Page


TIMEX: Kässbohrer w MAN Trucknology RoadShow


 

W dniach 01-02.04.2011 w centrum konferencyjnym MAN Truck Forum w Monachium odbył się Kick-Off MAN Trucknology RoadShow, który początkuje siedmiomiesięczne tourne pojazdów ciężarowych po Europie. Kässbohrer jest jednym z uczestników RoadShow, gdzie wspólnie z ciągnikiem siodłowym MAN TGX będzie podróżowała cysterna do przewozu mas bitumicznych Kässbohrer STS 32. Na ceremonii otwarcia, obok testowej cysterny, Kässbohrer zaprezentował silos samowyładowczy Kässbohrer SSK40 oraz naczepę do przewozu kontenerów lotniczych Talson AirCargo.

Jest to kolejna inicjatywa obydwu firm w zakresie propagowania specjalistycznych rozwiązań transportowych. Flota pojazdów MAN wraz z naczepą Kässbohrer będzie prezentowana w całej Europie u wielu dealerów i klientów MAN Truck & Bus. „Rozwiązanie takie pozwala zaprezentować pojazdy z bliska, niejednokrotnie bezpośrednio w bazach transportowych oszczędzając tym samym czas naszych klientów, którzy nie zawsze mogą do nasz dotrzeć. Dodatkowo, specjalistyczne pojazdy takie jak cysterny Kässbohrer są zazwyczaj produkowane pod konkretne zamówienie i z uwagi na wachlarz możliwych rozwiązań technicznych rzadko znajdujemy takie pojazdy na placu. Co za tym idzie nie zawsze mamy szansę pokazać je fizycznie naszym klientom. Tym samym inicjatywa jaką realizujemy wspólnie z MAN jest dla nasz bardzo ciekawa.” Mówi Tomasz Sposób, Key Account Manager Tank&Silo TIMEX S.A., Generalnego Importera Kässbohrer w Polsce. “Kässbohrer w ostatnim czasie gruntownie zmienił konstrukcję swojej cysterny do przewozu bitumu, wprowadzając kolejne udoskonalenia konstrukcji. Naczepa taka wspólnie z ciągnikiem siodłowym MAN stanowi imponujący zestaw z którym nasi klienci będą mogli zapoznać się z bliska podczas planowanego RoadShow.”

W ramach palety jaką oferuje Kässbohrer znajdziemy nie tylko cysterny i silosy, ale również naczepy niskopodwoziowe trzy, cztero i pięcioosiowe – stałe lub rozsuwane – oraz cały szereg standardowych naczep plandekowych, firan jak również naczep z muldą do przewozu stali w kręgach w wykonaniu pod standardowe ciągniki siodłowe i ciągniki mega. TIMEX S.A. rozpoczął współpracę z Kässbohrerem już w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie, od połowy ubiegłego roku jest Generalnym Importerem Kässbohrer na rynek polski oferując pełną paletę produktów poprzez pięć biur sprzedaży zlokalizowanych w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Do dyspozycji klientów Kässbohrer jest również prawie dwadzieścia Autoryzowanych Stacji Obsługi Kässbohrer na terenie kraju, w tym również serwisy specjalistyczne zajmujące się naprawą pojazdów zbiornikowych. Szczegóły na www.timexsa.pl i www.kaessbohrer.com.pl


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 8 lat temu.