Select Page


TIMEX S.A.: przywraca legendę na polski rynek


 

TIMEX S.A., jedna z najdłużej działających w Polsce firm wspomagających kontakty importerów i eksporterów, rozpoczyna współpracę z nowym partnerem, producentem naczep KÄSSBOHRER.

Historia Timex SA sięga lat 40 ubiegłego wieku. Od początku  głównym obszarem jej działania była pomoc dla zagranicznych przedsiębiorstw w zaistnieniu na polskim rynku. W ciągu ponad 60-cio letniej historii Timex SA reprezentowała interesy wielu zagranicznych podmiotów dbając o ich pozycję i rozwój na rynku polskim. Wśród nich do końca 2009 roku był niemiecki producent naczep i przyczep – firma Kögel, z którą to Timex SA współpracował ponad 20 lat. Na początku jako dealer, następnie generalny importer, a od września 2006 roku jako współudziałowiec spółki importerskiej Kögel Polska Sp. z o.o.

Wraz z nadejściem światowego kryzysu gospodarczego, który szczególnie mocno uderzył w rynek motoryzacyjny i transportowy, rozpoczęły się problemy finansowe Kögel Fahrzeugwerke GmbH. Spółka ta w ubiegłym roku ogłosiła upadłość. Podobny los spotkał spółkę córkę niemieckiego producenta, firmę Koegel Polska Sp. z o.o, która w chwili obecnej znajduje się w upadłości likwidacyjnej. Niepewność co do planów przyszłych potencjalnych inwestorów, zmusiła Zarząd Timex SA do podjęcia zmiany strategii i rozpoczęcia poszukiwań nowych, ewentualnych kontrahentów.

„TIMEX S.A. zawsze dostarczał swoim klientom produkty najwyższej jakości. Tym samym, w związku z potrzebą utrzymania wysokiego poziomu oferowanych produktów, a wraz z nim wszelkich usług serwisowych oraz gwarancyjnych, Akcjonariusze Timex SA podjęli decyzję o nawiązaniu współpracy z producentem naczep Kässbohrer jako ich Generalny Importer ” – powiedział Andrzej Skłodowski Prezes Zarządu Timex SA.

Należy tu wspomnieć, że Timex SA zajmowała się już sprzedażą naczep marki Kässbohrer, którą rozpoczęła w 1985 roku jako jej Generalny Importer i prowadziła ją nieprzerwanie przez wiele lat.

„Kooperacja między Timex SA a Kässbohrer z pewnością przyniesie bardzo pozytywne rezultaty dla obu przedsiębiorstw, zwłaszcza, że Timex SA reprezentowała już tą legendarną markę na polskim rynku. Jesteśmy przekonani, że zarówno zaufanie klientów do obydwu firm, jak również ich oczekiwania zostaną w 100% spełnione” – kontynuuje Andrzej Skłodowski – „Współpraca ta to połączenie doskonałego produktu z głęboką wiedzą na temat branży i oczekiwań klientów”.

Firma Tirsan jest producentem naczep działającym na tym rynku od roku 1977. W 2004 roku połączyła się z niemiecką firmą Kässbohrer Fahrzeugwerke GmbH i prowadzi produkcję naczep w dwóch zakładach produkcyjnych. Z wyjątkiem autotransporterów, jest ona wyłącznym producentem naczep Kässbohrer i w jej ofercie znajdziemy:
– standardowe naczepy plandekowe w wykonaniu burtowym, kurtynowym, kurtynowym mega, jak również z rynnami do przewozu stali w kręgach (coil-muldy),
-naczepy niskopodwoziowe w wykonaniu od trzyosiowych stałych do ośmioosiowych rozsuwanych,
-naczepy cysterny do przewozu paliw płynnych, chemii, bitumu i artykułów spożywczych,
-naczepy do przewozu kontenerów,
-naczepy do przewozu samochodów ciężarowych (trucktransportery),
-naczepy silosy do przewozu cementu i kruszyw,
-naczepy silosy uchylne do przewozu granulatów i artykułów spożywczych,
-naczepy platformy,
jak również wszelkiego rodzaju naczepy specjalistyczne wykonywane na specjalne zamówienie klienta.

Fabryki naczep Kässbohrer są jednymi z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie obiektów w tej branży. Charakteryzują się one wysoką kulturą pracy, wykwalifikowanym i doświadczonym personelem oraz ukierunkowaniem przede wszystkim na wysoką jakość wykonywanych produktów. Do produkcji wykorzystywane są tylko i wyłącznie komponenty sprawdzonych producentów, takich jak SAF, BPW, Wabco, Knorr czy Edscha, a całość produkcji realizowana jest podobnie jak w japońskich fabrykach samochodów osobowych, według filozofii KAIZEN.  Każdy pojazd przed opuszczeniem fabryki przechodzi jeszcze jedną, końcową kontrolę jakości na specjalistycznych stanowiskach kontrolnych.

„Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta oraz dostarczenie mu nie tyle samego produktu, ile kompleksowego rozwiązania transportowego. Tym samym, każdorazowo dostarczane pojazdy są wspólnie z naszymi klientami dostosowywane do ich indywidualnych potrzeb. Jesteśmy przekonani, iż dzięki bogatej ofercie KÄSSBOHRER oraz połączeniu sił obu firm będących leaderami w jakości, sprzedaży i znajomości branży – spełnimy wysokie oczekiwania naszych dotychczasowych i przyszłych klientów” – powiedział Michał Rzoska, Dyrektor  Sprzedaży w TIMEX SA.

Sieć sprzedaży w Polsce została podzielona na 4 obszary, ze które odpowiadają:
1.Sławomir Głodek, odpowiedzialny za budowę sieci sprzedaży na rynkach Polski centralnej.
2.Jakub Biegański, odpowiedzialny za budowę sieci sprzedaży na rynkach Polski zachodniej.
3.Daniel Kozikowski, odpowiedzialny za budowę sieci sprzedaży na rynkach Polski północnej.
4.Grzegorz Wróbel, odpowiedzialny za oddział Wrocław, jak również za budowę sieci sprzedaży na rynkach Polski południowej.

Centrum sprzedaży naczep oraz stacja diagnostyczna pojazdów mieści się w Nowym Koniku, przy ul. Terespolskiej 58, a biura regionalne odpowiednio w:
Poznaniu: ul. Krucza 2A, 62-080 Tarnowo Podgórne,
Katowicach: al. Roździeńskiego 170, 40-203 Katowice,
Gdańsku: ul. Wodnika 50, 80-299 Gdańsk,
Wrocław: ul. Przemysłowa 1, 55-080 Kąty Wrocławskie.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 9 lat temu.