Select Page


TIMEX S.A.: rozpoczyna współpracę z DOLL’em


DOLL-1
 

TIMEX S.A., jedna z najdłużej działających w Polsce firm wspomagających kontakty importerów i eksporterów, rozpoczyna współpracę z nowym partnerem, producentem pojazdów specjalistycznych DOLL Heavy Haulage jako jego generalny importer na Polskę oraz kraje bałtyckie.

Historia Timex SA sięga lat 40 ubiegłego wieku. Od początku głównym obszarem działania spółki było wspieranie zagranicznych przedsiębiorstw w zaistnieniu na polskim rynku. W ciągu blisko 70-cio letniej historii Timex SA reprezentowała interesy wielu zagranicznych podmiotów, dbając o ich pozycję i rozwój na rynku polskim. Jedną z kluczowych sfer działalności Timex SA jest sprzedaż pojazdów użytkowych. Od 2010 roku spółka jest generalnym importerem naczep Kässbohrer,  a obecnie śladem Europy Zachodniej zmierza w kierunku specjalizacji.

„Przewoźnicy nie będą wozić już dowolnego towaru dowolną naczepą, tylko coraz częściej będziemy spotykali się z rozwiązaniami dedykowanymi i pojazdami wręcz zaprojektowanymi pod konkretne ładunki czy trasy. Dlatego też Zarząd Timex SA zdecydował się na podjęcie współpracy z jednym z najbardziej doświadczonych producentów naczep wysoko wyspecjalizowanych w transporcie nienormatywnym, firmą DOLL Fahrzeugbau AG. DOLL oferuje rozwiązania, które należą do najlepszych tego typu na rynku, a jednocześnie z uwagi na ich każdorazowe indywidualne dopasowanie do klienta nie stanowią wewnętrznej konkurencji do obecnie oferowanych przez TIMEX pojazdów.” – powiedział Michał Rzoska, Dyrektor  Operacyjny w TIMEX SA.   

DOLL Fahrzeugbau rozpoczęła swoją działalność jako firma rodzinna w 1878 roku i obecnie jej prowadzeniem zajmuje się już czwarte pokolenie. Producent największy nacisk kładzie na dostosowanie swoich pojazdów do potrzeb danego rynku i konkretnego klienta, a tym samym na maksymalne uelastycznienie produkcji. Główny zakład produkcyjny znajduje się w miejscowości Oppenau w Schwarzwaldzie w Niemczech, a od 2009 roku firma posiada również fabrykę w Mildenau, gdzie wytwarzana jest część pojazdów, głównie przeznaczonych na rynki dalekowschodnie. W procesy produkcyjne, które posiadają certyfikat ISO 9001, są zaangażowani wyłącznie wykwalifikowani pracownicy. W ofercie produktowej DOLL’a można znaleźć pojazdy do transportu ciężkiego ładunków ponadgabarytowych – naczepy niskopodwoziowe i samosterujące, platformy, naczepy z kłonicami do transportu dłużycy, pojazdy dla armii, wojsk lądowych i organizacji humanitarnych, pojazdy dla lotnisk (dźwigowe pojazdy cateringowe, medyczne, konserwacyjne). Wytrzymała konstrukcja stalowa, wysoka jakość produkcji, zaawansowane technologicznie komponenty są zintegrowane w sprawnie działający system, jaki stanowi pojazd marki DOLL.

Centrum sprzedaży naczep Timex SA znajduje się pod Warszawą w Koniku Nowym przy ul. Terespolskiej 58. Do dyspozycji naszych klientów pozostają również nasze oddziały terenowe zlokalizowane w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu, a w krajach bałtyckich w Wilnie i Tallinie.

Wszelkie dodatkowe informacje już wkrótce będzie można znaleźć na stronach www.doll-fahrzeugbau.pl i www.doll-oppenau.pl


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.