Select Page


Timex: serwis KÄSSBOHRER zawsze w pobliżu


 

Timex S.A. jako generalny importer Kässbohrer Fahrzeugwerke GmbH odpowiedzialny jest za sprzedaż oraz opiekę posprzedażną naczep tej marki na terenach Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. W trosce o nabywców i użytkowników naczep Kässbohrer, została stworzona sieć autoryzowanych serwisów. Powstała ona w oparciu o niezależne warsztaty mające duże doświadczenie w obsłudze i naprawach pojazdów użytkowych. Dziś jest ich już 29.

Wszystkie zostały starannie wyselekcjonowane, a ich wybór oparty był o następujące kryteria:
– potencjał warsztatu
– doświadczenie w naprawach i obsłudze naczep
– wysoko wykwalifikowany personel
– posiadane autoryzacje dostawców osi i układów hamulcowych
– w przypadku naczep zbiornikowych odpowiednie certyfikaty Transportowego Dozoru Technicznego
– lokalizacja w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych
– magazyn części zamiennych

Wszystkie serwisy Kässbohrer należące do sieci muszą spełniać powyższe warunki, aby zapewnić szybką i fachową obsługę użytkownikom tych naczep. W Polsce funkcjonuje obecnie dziewiętnaście autoryzowanych serwisów Kässbohrer, w tym trzy dedykowane pojazdom zbiornikowym. W Krajach Bałtyckich, gdzie stosunkowo niedawno Kässbohrer rozpoczął działalność, powstało ich 10. W każdym z warsztatów można wykonywać  zarówno  przeglądy okresowe, jak również  dokonać naprawy bieżącej bądź powypadkowej. Istotna jest odległość, jaką musi w razie potrzeby pokonać kierowca, by dotrzeć do najbliższego warsztatu. Odległość ta w przypadku sieci serwisowej Kässbohrer, zwykle nie przekracza 50 – 100 kilometrów, co jest standardem w branży. W przyszłości, jeśli pojawi się taka potrzeba, sieć zostanie powiększona o kolejne warsztaty. Te już działające są na ogół dobrze znane polskim transportowcom i cieszą się zasłużonym uznaniem.

Nowym wyzwaniem dla TIMEX S.A. była troska o Kraje Bałtyckie. Od maja ubiegłego roku jest on generalnym importerem naczep Kässbohrer również na Litwę, Łotwę i Estonię. Podobnie jak w Polsce, jednym z zadań w ramach działalności importerskiej było utworzenie tam sieci autoryzowanych stacji obsługi i nadzór nad prawidłowym przebiegiem procedur gwarancyjnych.  Tak więc, w ciągu pół roku utworzona została sieć serwisowa dla naczep Kässbohrer i działa tam już dziesięć warsztatów, które otrzymały autoryzację.

– Tworzenie sieci serwisowej Kässbohrer jest ciekawym procesem – mówi Jan Lewandowski, Manager ds. Rozwoju Sieci w Timex S.A. – Większość partnerów serwisowych w Polsce znamy od lat i od lat z nimi współpracujemy. Nowością i wyzwaniem było ustanowienie sieci serwisowej w Krajach Bałtyckich. Nasi nowi partnerzy są otwarci na współpracę, a ich potencjał i fachowość są dobrym fundamentem na którym można budować.

Istotnym elementem współpracy jest stały kontakt ze wszystkimi warsztatami. Pozwala to na szybką reakcję w przypadku powstawania najmniejszych choćby problemów. Również kontakt z Klientami pozwala szybko reagować na ich potrzeby.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej www.kaessbohrer.com.pl


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.