Select Page


Wywrotka do transportu asfaltu Kögel


Koegel_asphalt_tipper_trailer
 

Na targach bauma 2016 w Monachium firma Kögel zaprezentuje po raz pierwszy swoją całkowicie izolowaną wywrotkę wannową do transportu asfaltu. Dwu- i trzy-osiowe wywrotki wannowe firmy Kögel o pojemności 24 m3 są już dostępne we wszystkich wariantach różniących się grubością ścian i wanny, jak również z pełną izolacją termiczną wanny.

Wystawiana na targach bauma 2016 3-osiowa wywrotka wannowa do transportu asfaltu o pojemności 24 m3 to wariant wyposażony w wannę z dnem o grubości 5 mm, ścianę tylną o grubości 4 mm wykonaną z ulepszonej cieplnie stali Hardox-450 i ściany boczne wykonane z 4-milimetrowej blachy stalowej S700 o wysokiej wytrzymałości. Kombinacja ta stanowi optymalne rozwiązanie przeznaczone do stosowania w dziedzinie transportu mieszanek asfaltowo-grysowych. Zgodnie z dyrektywą dot. asfaltu koryto nowej wywrotki wannowej Kögel do transportu asfaltu jest całkowicie izolowane i wyposażone w zintegrowany czteropunktowe system pomiarowy oraz wskaźnik temperatury z drukarką. Na ekranie wyświetlacza pokazywane są naprzemiennie stan poszczególnych punktów pomiarowych oraz średnia wartość temperatury. W charakterze izolacji stosowany jest wysokiej klasy termoutwardzalny materiał izolacyjny, który nadaje się w szczególności do stosowania w temperaturach do 200°C. Pokrycie zewnętrzne, cała rama pojazdu, jak również koryto są trwale chronione przed korozją za pomocą powłoki nanoceramicznej oraz powłoki KTL pokrytej dodatkowo lakierem UV. System czujników temperatury jest łatwy w konserwacji bez zdejmowania pokryw blaszanych. Do izolacji części górnej służy pokrywa przesuwna wykonana z termoodpornego. Parametry termoizolacji całkowicie izolowanego koryta na asfalt posiadają wartości wykraczające poza wymagany zakres. Dzięki temu gwarantowana jest stabilność temperatury asfaltu.

Doskonała przydatność do stosowania przy budowie dróg

Nowa wywrotka wannowa firmy Kögel do transportu asfaltu wyposażona jest w dłuższy o 170 milimetrów zwis wanny, który został zaprezentowany przez producenta już w 2014 r. Dzięki temu pojazd ten doskonale nadaje się do zastosowania przy budowie dróg. Nie jest zatem potrzebny żaden dodatkowy zsyp. W ten sposób klient nie tylko zaoszczędzi, ale także zmniejszy masę pojazdu. Poza tym oprawy lamp, odseparowane od uchwytów błotników, mają łatwo i szybko regulowaną wysokość, co pozwala na zwiększenie ich odległości od asfaltu bądź rozściełaczy asfaltu. Również udoskonalona wersja odchylanej do góry składanej blokady ochrony przeciwnajazdowej, która również została wdrożona w zeszłym roku, stanowi idealne rozwiązanie ułatwiające współpracę z rozściełaczami do asfaltu. W ten sposób zmniejsza się ilość zabrudzeń asfaltem. Haki blokujące są wsuwane przy rozładunku automatycznie do wnętrza tylnej burty, przez co są lepiej chronione przed zanieczyszczeniami i spadającymi kamieniami.

Wywrotka wannowa z całkowicie izolowaną termicznie wanną produkowana jest również przez siostrzaną spółkę – Humbaur. W ten sposób firma wychodzi naprzeciw życzeniom swoich klientów, którzy preferują zakupy w jednym miejscu.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.