Select Page


ZASŁAW: Mobilna rampa- mało znana a jakże przydatna


 

Wszędzie tam, gdzie właściciel firmy potrzebuje rozładować i załadować towar (z magazynu, czy z naczepy), doskonale wie jak dużo czasu i ludzi potrzebuje, by wykonać to szybko i sprawnie. Zazwyczaj rozwiązania są dwa: albo musi zaangażować kilku pracowników, albo zainwestować w budowę doków rozładunkowych. Istnieje jednak rozwiązanie, które znacznie usprawnia te prace.

Rozwiązaniem, które może pomóc wielu właścicielom firm transportowych, logistycznych, magazynów, czy przedsiębiorstw produkcyjnych jest rampa przeładunkowa firmy ZASŁAW™ nazywana także rampą mobilną.

Czym jest rampa mobilna?
To rodzaj specjalnego najazdu, który umożliwia wjazd wózka widłowego na naczepę/platformę bezpośrednio z poziomu placu rozładunkowego.
Rampa mobilna może być przestawiana w dowolne miejsce, a do jej manewrowania używa się wózka widłowego (stąd nazwa „rampy mobilne”).  Rampy ZASŁAW™ są wykonane z wysokogatunkowej stali i pokryte antypoślizgową siatką zabezpieczającą. Cała konstrukcja podlega procesowi podwójnego śrutowania, a następnie lakierowania. Produkowana w ten sposób konstrukcja jest odporna na odkształcenia i gwarantuje dużą stabilność.

Na czym polega konstrukcja rampy mobilnej ZASŁAW™?
Wytrzymałość i stabilność rampy wynika ze stalowej, mocnej i sprawdzonej konstrukcji. Bezpieczeństwo gwarantuje antypoślizgowa siatka wypełniająca stalowe profile oraz zabezpieczenia na najazdach, czy układ zabezpieczający rampę przed przesuwaniem (łańcuchy z hakami zaczepowymi oraz zamki do naciągu łańcucha). Układ hydrauliczny wyposażony w siłowniki hydrauliczne i pompę hydrauliczną ze zbiornikiem, zapewnia ustawienie rampy w odpowiedniej wysokości pracy i daje dużo elastyczności. Ręczna obsługa wysokości platformy oznacza ogromną łatwość i płynność użycia.  Łatwe manewrowanie rampą to zasługa układu jezdnego czyli wózka z kołami oraz uchwytów do mocowania wideł wózka.

Co możesz zyskać używając rampy mobilnej ZASŁAW™?
Po pierwsze jest mobilna, a to oznacza, że użytkownik nie jest ograniczony co do miejsca rozładunku. Od teraz rozładowanie/załadowanie samochodu czy naczepy może odbyć się w każdym miejscu. Po drugie obsługa rampy jest bardzo prosta. Kierowca może za pomocą wózka widłowego oraz uchwytu zamontowanego na rampie zmienić bez żadnego problemu położenie platformy. Ręczna pompa hydrauliczna umożliwia dopasowanie poziomu rampy do doku/naczepy bez wysiłku. Dzięki temu możesz mieć pewność płynnego załadunku bez pojawiania się progów, czy różnic poziomów. Cały proces odbywa się szybko i komfortowo, a towar szybko trafia do odbiorcy. Co jeszcze gwarantuje Twojej firmie i pracownikom rampa mobilna ZASŁAW™? Przede wszystkim bezpieczeństwo – świadczą o tym zastosowane rozwiązania, konstrukcja, czy system zabezpieczeń (rampy spełniają wymogi Dyrektywy Maszynowej). Kolejne argumenty to czas i pieniądze. Używanie rampy mobilnej znacznie oszczędza czas rozładunku/załadunku i w dużym stopniu zmniejsza nakłady pracy. Kierowca wózka widłowego może samodzielnie wykonać rozładunek/załadunek towaru, co pozwala na obniżenie kosztów pracy dodatkowych osób. Zakładając, że rampa mobilna pozwala na wykonanie pracy bez dodatkowych 1-2 osób, koszt jej zakupu zwraca się po ok. 6-9 miesiącach!

Kto może najbardziej skorzystać na rampie mobilnej ZASŁAW™?
Tak naprawdę każda firma produkcyjna, transportowa, czy logistyczna powinna przemyśleć zakup rampy. Wszędzie tam, gdzie wykonuje się prace wózkiem widłowym, rampa mobilna może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza przy pracach przeładunkowych o dużym natężeniu. Poza tym rampy przeładunkowe ZASŁAW™ to produkt dla tych wszystkich, którzy cenią oszczędność czasu i pieniędzy prowadząc firmę. Biorąc pod uwagę różnorodność opcji załadunkowych, wysokości, materiałów, itp. rampy mobilne mają bardzo szerokie zastosowanie – możesz je dostosować do własnych potrzeb.

Rampy mobilne ZASŁAW™ występują w dwóch wariantach: R07 i R10 (nośność 7 i 10 ton) i o szerokości 2,0 oraz 2,5 m w wykonaniu specjalnym do załadunku pojazdów.

Więcej informacji…


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.