Select Page


AutoGuard: Czy mam rozładowany akumulator?


 

Duże mrozy są zmorą kierowców, szczególnie w momencie uruchamiania samochodu. Czy akumulator „wytrzyma” niskie temperatury? Taką informację przekaże nam za pośrednictwem SMS system AutoGuard.

Duże mrozy, bardzo niskie temperatury panujące w Polsce w ostatnich dniach powodują coraz większe utrudnienia dla kierowców. Uruchamiając samochód nigdy nie wiedzą oni czy tym razem auto „odpali” czy też odmówi posłuszeństwa. Okazuje się, że odpowiedzi na to pytanie może dostarczyć telematyka. Urządzenia i systemy produkowane przez AutoGuard poinformują właściciela pojazdu o stanie naładowania akumulatora bez potrzeby zbliżania się do samochodu. Taka funkcja to „dodatkowy bonus”.

Podstawową funkcjonalnością urządzeń i systemów telematycznych AutoGuard jest zapewnienie maksymalnej ochrony pojazdom, pasażerom i ładunkom lub zwiększenie efektywności zarządzania flotą. W obydwu przypadkach specjaliści AutoGuard montują urządzenie telematyczne w pojeździe, które zbiera informacje dotyczące parametrów eksploatacyjnych (np. wysokość obrotów silnika, poziom paliwa itd.), a dzięki systemowi GPS na bieżąco umożliwia śledzenie aktualnej pozycji. Wszystkie wiadomości przekazywane są za pośrednictwem sieci GSM do własnego Centrum Monitoringu, działającego na podstawie koncesji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz przekazywane Klientom mającym dostęp do wszystkich danych dzięki Internetowi.

Co dzieje się jednak, kiedy akumulator samochodu straci moc?
„Każde urządzenie AutoGuard instalowane w pojeździe ma własne, niezależne źródło zasilania. Dzięki temu jest sprawne nawet po rozładowaniu akumulatora pojazdu. Co więcej, w chwili gdy napięcie akumulatora  spada poniżej określonego poziomu, np. w wyniku panujących niskich temperatur,  urządzenie wykrywa zmianę i przekazuje informacje do Centrum Monitoringu” – tłumaczy Robert Rozesłaniec, Prezes Zarządu AutoGuard – „System  generuje sygnał alarmowy, który  za pomocą SMS-a przesyłany jest bezpośrednio do właściciela samochodu. Ma on czas na podjęcie szybkiego działania aby zapobiec całkowitemu rozładowaniu się akumulatora”.

Dzięki temu, że urządzenia AutoGuard wyposażone są w własne źródła zasilania działają nawet po całkowitym rozładowaniu akumulatora w samochodzie. Oznacza to, że klienci, którzy korzystają z pakietu „Ochrona” mają zapewnione pełne bezpieczeństwo auta, nawet wtedy gdy jest unieruchomione przez zimę, a Klienci korzystający z pakietu „Logistyka” otrzymują na bieżąco  wszystkie informacje dotyczące swoich pojazdów.


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.