Select Page


AutoGuard: obchodzi 10-te urodziny


 

AutoGuard S.A., lider polskiego rynku systemów opartych na lokalizacji satelitarnej, podsumował osiągnięcia dziesięcioletniej działalności. W ciągu dwóch najbliższych lat AutoGuard planuje umocnienie pozycji na krajowym rynku usług telematycznych i ubezpieczeń oraz wypracowanie silnych podstaw do dalszej ekspansji zagranicznej. Cele strategiczne zakładają również inwestycje w rozwój w oparciu o własny know-how oraz fuzje i przejęcia podmiotów z branży telematycznej.

AutoGuard powstał w 2000 r. i od początku działalności związany jest z rynkiem usług telematycznych, wykorzystujących satelitarny system lokalizacji GPS i bezprzewodowe technologie transmisji danych. Polska jest głównym rynkiem sprzedaży produktów i usług oferowanych przez AutoGuard. Poza tym Spółka również eksportuje produkty do Krajów Bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz na Ukrainę. AutoGuard w ciągu 10 lat od powstania osiągnął pozycję „wiodącego gracza” na rynku usług pozwalających na efektywne zarządzania flotami samochodowymi oraz aktywnej ochrony pojazdów, zarówno pod względem ilości monitorowanych pojazdów, jak również osiąganych przychodów. Na sukces firmy wpłynął rozwój nowych systemów i technologii, ale także współpraca z placówkami naukowo-badawczymi. Podczas ostatniej dekady AutoGuard został uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami. W ubiegłym roku znalazł się po raz kolejny na prestiżowej liście Gazel Biznesu, w rankingu Diamenty Forbesa oraz otrzymał tytuł Budowniczego Rynku Flotowego.

„W ciągu 10 lat, od powstania naszej firmy, osiągnęliśmy czołową pozycję na polskim rynku usług świadczonych w oparciu o lokalizację. Z naszego systemu korzysta przeszło 6000 abonentów, posiadających ponad 21 000 pojazdów. Są to przede wszystkim klienci instytucjonalni, przedsiębiorstwa transportowe, firmy flotowe. Nasze urządzenia instalowane są zarówno w samochodach osobowych przedstawicieli handlowych, jak i w pojazdach ciężarowych jeżdżących po całej Europie. Kierujemy ofertę również do osób indywidualnych, które zamiast zwykłego systemu alarmowego chcą mieć profesjonalne i pewne zabezpieczenie samochodu.” – powiedział Robert Rozesłaniec, Prezes Zarządu AutoGuard S.A.


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.