Select Page


Bosch: Bosch Secure Truck Parking dba o bezpieczeństwo


1-ST-19521
 

Nowa zintegrowana koncepcja bezpieczeństwa Bosch Secure Truck Parking
 
Bosch Security Systems opracował rozwiązanie dla branży logistycznej umożliwiające zdalną rezerwację miejsc na parkingach oraz wideomonitoring pojazdu podczas postoju. Zwiększa w ten sposób bezpieczeństwo przewożonego towaru oraz komfort pracy kierowców samochodów ciężarowych.
Wzrost natężenia ruchu towarowego sprawia, że coraz trudniej jest znaleźć miejsce parkingowe dla samochodu ciężarowego. Stanowi to duży problem dla spedytorów i kierowców, którzy muszą zaplanować ustawowo przewidziane przerwy na wypoczynek w czasie pracy. Dodatkowo samochody ciężarowe przewożą coraz więcej ładunków wartościowych, którym trzeba zapewnić bezpieczeństwo podczas postoju. Bosch Secure Truck Parking pozwala rozwiązać oba te problemy.

Bosch Secure Truck Parking jest zintegrowaną koncepcją bezpieczeństwa, która ułatwia planowanie obowiązkowego wypoczynku kierowców i pozwala lepiej zabezpieczyć przewożony towar. Rozwiązanie opiera się na współpracy między parkingami wyposażonymi w system wideomonitoringu oraz ośrodkami interwencyjnymi pełniącymi także funkcje usługowe i dozorowe. System monitoringu i ośrodki interwencyjne zapewnia firma Bosch, która ofertuje również platformę informacyjną i rezerwacyjną. Platforma umożliwia wybranie miejsca parkingowego jeszcze przed wyruszeniem w trasę lub już w trakcie podróży i uniknięcie w ten sposób długiego poszukiwania miejsca do zaparkowania czy konieczności postoju w niebezpiecznej okolicy. Rozwiązanie pozwala również na dokładniejsze zaplanowanie przebiegu trasy.

Rezerwacja miejsc parkingowych możliwa jest za pomocą dostępnego w języku polskim, niemieckim i angielskim portalu: www.bosch-secure-truck-parking.com . Obecnie do dyspozycji kierowców jest sto miejsc na trzynastu parkingach w Niemczech. Liczba dostępnych w ofercie parkingów będzie zwiększana.

Bosch oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań z zakresu mobilnego bezpieczeństwa osób i towarów, na przykład stały monitoring kontenerów i flot samochodów ciężarowych oraz usługę powiadamiania o wypadkach eCall dostępną dla samochodów osobowych i motocykli.

Bosch Security Systems oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia. W skład oferty wchodzą systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, alarmowe, sygnalizacji pożarowej, nagłośnieniowe, kongresowe oraz tłumaczeń symultanicznych. Systemy Bosch stanowią doskonałe rozwiązanie w wielu zastosowaniach, zarówno w instytucjach rządowych, obiektach użyteczności publicznej, jak również budynkach komercyjnych, szkołach i domach. Liczne nagrody branżowe, certyfikaty jakości oraz różnorodna lista obiektów referencyjnych m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena w Gdańsku czy Polska Prezydencja, potwierdzają bogate doświadczenie i sukcesy na rynku systemów zabezpieczeń. Jeśli wymagasz rozwiązań, na których możesz polegać, wybierz Boscha.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. W roku 2012 około 306 000 pracowników Boscha wygenerowało obrót w wysokości 52,5 mld euro. Z początkiem roku 2013 wprowadzono podział na 4 działy przedsiębiorstwa: Techniki Motoryzacyjnej, Technologii Przemysłowej, Dóbr Użytkowych oraz Energetyki i Technicznego Wyposażenia Budynków.


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.