Select Page


CSL Internationale Spedition: wybrała Driver Telematics


 

Firma CSL Internationale Spedition Sp. z o.o., z siedzibą w Szczecinie, podpisała umowę o korzystanie z aplikacji Driver Telematics od Omnitracs – łatwego w obsłudze i ekonomicznego rozwiązania, dzięki któremu CSL może w czasie rzeczywistym monitorować działania swoich podwykonawców.

CSL Internationale Spedition Sp. z o.o. zajmuje się spedycją towarów w transporcie morskim i lądowym, współpracując ze spedytorami na całym świecie i realizując zlecenia przy współpracy z różnymi podwykonawcami. Mając na uwadze wysoką jakość świadczonych usług, bezpieczeństwo transportu i realizację dostaw na czas, CSL poszukiwała rozwiązania do zarządzanie flotą podwykonawców, umożliwiającego udostępnienie klientom firmy lepszego wglądu w status realizowanych zleceń. „Rozważaliśmy wyposażenie floty w standardowe komputery pokładowe montowane w pojazdach oraz rozwiązania mobilne działające w oparciu o system operacyjny Android.” – wyznaje Marta Bartoszek, Kierownik Oddziału Spedycji Lądowej w firmie CSL Internationale Spedition. „Zdecydowalismy się na wybór aplikacji Driver Telematics z uwagi na jej funkcje i brak konieczności zakupu drogiego sprzętu montowanego bezpośrednio w samochodach.” – dodaje.

Aplikacja Driver Telematics od Omnitracs dostarcza firmom transportowym  aktualne informacje dotyczące postępu realizowanych zleceń (lokalizacja pojazdu, informacje o ładunku, status). Aplikacja umożliwia też płynną dwustronną komunikację z kierowcami i przesyłanie wiadomości typu Workflow (zleceń). Działanie aplikacji jest w pełni zintegrowane z oprogramowaniem wykorzystywanym w biurze. Rozwiązanie Driver Telematics usprawnia zarządzanie podwykonawcami oraz pozwala na sprawniejsze zarządzanie poszczególnymi zleceniami.  Przyspieszając komunikację, aplikacja pozwala identyfikować wszelkie incydenty odbiegające od planu działania, umożliwiając w ten sposób natychmiastowe informowanie klientów o ewentualnych zmianach przewidywanego czasu dostawy. Aplikacja jest też doskonałym rozwiązaniem do monitorowania własnej floty przedsiębiorstwa, gdy pojazdy nie są wyposażone w żaden system telematyczny.

Wdrażając aplikację Driver Telematics firma CSL może znacznie usprawnić wydajność operacyjną, ułatwiając w szczególności działania związane z:
– monitorowaniem podwykonawców – bieżący dostęp do najistotniejszych informacji o realizowanych przez podwykonawców zleceniach ułatwia procesy decyzyjne oraz eliminuje ryzyko związane z poleganiem na przedawnionych bądź niepełnych informacjach od poszczególnych kierowców;
– rozliczeniami za świadczenie usług – szczegółowe informacje o faktycznie przejechanej trasie oraz zgodności z umową usprawnia prawidłowe fakturowanie i rozliczenia z podwykonawcami za wykonaną pracę;
– zarządzaniem wszystkimi zasobami firmy oraz flotą podwykonawców – dostęp do pełnych informacji w czasie rzeczywistym, w dowolnym czasie, możliwy jest poprzez konto na platformie internetowej FleetVisor;
– usprawnieniem komunikacji – w szczególności podnosi jakość komunikacji z klientami firmy, umożliwiając udzielanie natychmiastowych odpowiedzi o aktualnym statusie zlecenia.

Aplikacja Driver Telematics dostępna jest do pobrania bezpłatnie ze sklepu Google Play i może być zainstalowana na dowolnym smartfonie z systemem operacyjnym Android (wersja 2.2 lub nowsze). Główne funkcje aplikacji to: lokalizowanie i monitorowanie pojazdów, nawigacja, dwustronna komunikacja, przesyłanie wiadomości Wokrflow (zleceń) i integracja. Więcej szczegółowych informacji o możliwościach i działaniu aplikacji Driver Telematics można znaleźć na stronie internetowej firmy Omnitracs.


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.