Select Page


Daimler: FleetBoard – partner w transporcie ciężarowym


 

Spółka Daimler FleetBoard GmbH już od 10 lat oferuje swoim klientom pomoc w redukcji zużycia paliwa i kosztów, optymalizację przewozów i komunikacji oraz usprawnianie procesów telematycznych. Dzięki systemowi FleetBoard łatwiejsze staje się zarządzanie pojazdami, ich transportem oraz czasem pracy kierowców. Oszczędności z tytułu używania systemu moga wynieść nawet 9.100€ rocznie na pojazd. Jak to możliwe?

Właściwa technika jazdy redukuje zużycie paliwa, emisję CO2, zużycie pojazdu oraz w znaczacym stopnie podnosi bezpieczeństwo jazdy. Dzięki ułatwionemu planowaniu przeglądów, telediagnozę i szybką komunikację w przypadku awarii samochody są wykorzystywane bardziej efektywnie. FleetBoard pozwala na nowoczesne zarządzanie logistyką poprzez profesjonalne wsparcie kierowców i ciągłą dokumentację zleceń. Wielka zaletą jest to, że sprzęt i interfejs dostosowany jest do każdej branży transportowej. Skuteczność tego systemu potwierdzają zadowoleni klienci, którzy przyznają, że to inwestycja, która zwraca się już w pierwszym roku użytkowania. FleetBoard pozwala im kontrolować aż 80% kosztów.

„Od czasu kiedy nasza firma wykorzystuje system Fleetboard, nasi kierowcy pytają nas nie o zużycie paliwa, ale o technikę jazdy. System ten pozwolił nam zwiększyc ich umiejętności użytkowania ciągnika, co skutkuje niższym zużyciem paliwa. Kiedyś promowaliśmy naszych kierowców tylko za oszczędność paliwa, teraz promowani są za całokształt prowadzenia pojazdu, co znacznie poprawia bezpieczeństwo czynne i bierne.” – mówi Przemysław Haber, współwłaściciel firmy transportowej Duhabex sp.z o.o.

Aby wszystkie zalety systemu FleetBoard zostały wykorzystane, musi on być prawidłowo obsługiwany przez kierowców. Wymaga to ich przeszkolenia. Dzięki informacjom zwrotnym dostarczanych przez system mogą oni poprawić styl jazdy oraz zredukowac zużycie paliwa juz po pierwszych trzech miesiącach użytkowania. Zarządzający flotą może kontrolować koszty paliwa swoich pracowników, a więc możliwe staje się motywowanie do doskonalenia jazdy i nagradzanie najlepszych kierowców.

FleetBoard jest na rynku już 10 lat i wciąż rozwija swój produkt, coraz bardziej dostosowując się do potrzeb użytkowników. Od 2000 roku zmieniło się w nim wiele; wprowadzono usługę pobierania danych z karty kierowcy DTCO czy zdalnego pobierania pamięci masowej i certyfikacji. Nowością będzie FleetBoard w samochodach dostawczych (Sprinter już od 11 stycznia 2011, Viano i Vito koniec marca 2011) oraz w autobusach (od 2012 roku).


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 8 lat temu.