Select Page


Daimler: Nowa darmowa aplikacja dla zarządzanie flotą


 

Spółka Daimler FleetBoard jest pierwszym dostawcą rozwiązań telematycznych oferującym aplikacje do zarządzania i analizowania operacji floty przystosowane do iPhone-a i iPad-a firmy Apple. Umożliwia to całodobową kontrolę nad pojazdami ciężarowymi dostawczymi oraz przeprowadzanie analizy operacyjnej ostatniego kursu.

„To będzie najlepsze narzędzie do zarządzania dostępne na rynku usług logistycznych” – mówi Herbertus Kobernuss, dyrektor firmy Kobernuss z Uelzen, używającej nową aplikację. „Moi dyspozytorzy mają mobilny dostęp do pojazdów i używają aplikacji kilka razy dziennie. Technologia działa perfekcyjnie – jestem z niej bardzo zadowolony.”

Operatorzy flot przykładają coraz większa wagę do całodobowej kontroli nad efektywnością kosztową swoich flot – potrzebują stałej komunikacji z każdym pojazdem. FleetBoard transmituje informacje o pojeździe i przebiegu kursu przez sygnał radiowy, podczas gdy pojazd jest w drodze. Sygnał zabezpiecza hasło. Na podstawie tych danych, program komputerowy pozwala na oszacowanie kosztów zużycia benzyny i serwisowania, ale także pozwala na redukcję emisji CO2 w samochodach użytkowych już w ciągu pierwszych trzech miesięcy korzystania. Co więcej, usługa pozwala na zintegrowaną kontrolę pracy kierowcy i pojazdu nawet w ramach najbardziej skomplikowanych operacji. Coraz więcej operatorów i dyspozytorów korzysta z tych rozwiązań. Gdziekolwiek pojazdy się znajdują, aplikacja zarządzania flotą dostarcza informacje o przebiegu kursu, jego zgodności z rozkładem i o ewentualnych działaniach, które należy podjąć.

Dyspozytorzy mogą w każdej chwili wysyłać kierowcom wiadomości tekstowe, umożliwiając im szybkie przyjmowanie zleceń, zachowując kontrolę nad pozostałym czasem „za kółkiem”. Dodatkowo, najnowszy FleetBoard daje dostęp do wszelkich instrukcji, raportów i wiadomości.

Korzystanie z nowej aplikacji jest konwencjonalne i możliwe we wszystkich pojazdach wyposażonych we FleetBoard i posiadających umowę na obsługę systemu. Nowa aplikacja może zostać ściągnięta w wirtualnym sklepie firmy Apple – App-Store – w pełni za darmo i natychmiastowo.


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 8 lat temu.