Select Page


Drabpol: 30 lat firmy


 

15 stycznia br. minęło  30 lat od powstania  firmy DRABPOL. 15 stycznia 1983 r. Paweł Drabczyński założył Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej przy WSI Uniwersum w Częstochowie. Wyczuwając potrzeby rynku, wraz z kilkoma współpracownikami z dużym zaangażowaniem zajął się tachografami, rozbudowując w 1986r. zakład właśnie o Dział Tachografów. Rok później działalność w zakresie serwisowania tachografów rozwinęła się na tak dużą skalę, że zmieniona została wcześniejsza nazwa zakładu na Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej i Tachografów. Po pewnym czasie aktywna działalność firmy na krajowym rynku transportowym wzbudziła zainteresowanie „ wielkich” producentów elektroniki samochodowej. Zainteresowanie to było obustronne, gdyż już w 1986r. Paweł Drabczyński podjął starania w celu nawiązania współpracy z niemieckim koncernem Mannesmann Kienzle. Skutkiem tego było „mianowanie” w 1991r. firmy DRAB na wyłącznego przedstawiciela na rynku polskim tego czołowego producenta tachografów. Z roku na rok zakres współpracy rozszerzał się, dwa lata od momentu reprezentacji interesów niemieckiego koncernu przez firmę DRABPOL ( nazwa zmieniona w 1992r.) powołany został dział „ Miernictwa dla BRD”, który rok później wzmocniony został poprzez przejęcie produktów VDO. W 1993 r. Drabpol został wyłącznym reprezentantem w Polsce firmy Konvekta- producenta klimatyzacji i agregatów chłodniczych do pojazdów.

Pierwsza siedziba firmy Drabpol

Dzisiejsza działalność firmy związana jest z promocją rozwiązań high-tech, wpływających na poziom bezpieczeństwa biernego w sektorach transportu drogowego, morskiego i lotniczego. Drabpol, posiadający trzy mocne działy: lądowy, lotniczy i morski reprezentuje obecnie  na rynku polskim kilkanaście światowych koncernów, m.in. :  CONTINENTAL VDO, Honeywell,  UNIVERSAL, L-3 Communications Wescam, GARMIN, Mix Telematics  i wiele  innych.

Dziś Drabpol, zatrudniający blisko 80 osób,  posiada dwie własne siedziby – Centralę w Mykanowie i Salon Prezentacyjno-Wystawienniczy w Warszawie, odziały w Gdyni, Lublinie oraz serwis i własny hangar  na lotnisku w Modlinie.  

Firma działa w tak różnych  obszarach, jak:
– prace wdrożeniowo-konstrukcyjnych na rzecz producentów autobusów, pojazdów specjalnych, producentów łodzi żaglowych i motorowych.
– projektowania i modyfikacji wyposażenia  awionicznego statków powietrznych ,
– projektowania i realizacji infrastruktury portów morskich i śródlądowych,
Drabpol prowadzi  kompleksową obsługę klienta na terenie Polski, obejmującą: doradztwo techniczne, projektowanie, innowacyjne wdrażania, know-how, szkolenia, profesjonalną obsługę gwarancyjna i pogwarancyjną.
Posiada certyfikaty: ISO 9001:2009, AQAP 2110:2006, PART 21, PART 145 ( A i C) – co daje  gwarancję wysokiej jakość świadczonych przez nią  usług.

Więcej informacji…


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.