Select Page


Drabpol: DTCO SmartLink – Rozwiązanie dla kierowców


 

Kwestią czasu była tylko współpraca  tachografów  z telefonami typu smartfon, co niesie za sobą  nieznane dotychczas możliwości.

Takie możliwości otwiera urządzenie DTCO SmartLink, o które powiększyła się oferta firmy DRABPOL. DTCO SmartLink  to rozwiązanie całkowicie stworzone dla kierowców i dla ułatwienia ich codziennej pracy.

SmartLink łączy się z tachografem poprzez włożenie go do przedniego interface’u tachografu i staje się tym samym łącznikiem Bluetooth między DTCO a telefonem.
Z pozycji telefonu konieczne jest pobranie aplikacji VDO Driver (aplikacja dostępna początkowo wyłącznie na system Android, pod koniec roku będzie dostępna również na system iOS). To właśnie aplikacja VDO Driver w połączeniu z DTCO SmartLink zmienia tachograf w urządzenie, które wspiera i ułatwia pracę kierowcy praktycznie na każdym kroku.
Przede wszystkim, dzięki temu połączeniu, kierowca ma możliwość pełnej obsługi tachografu z pozycji swojego smartfonu. Na czym to polega? Na wyświetlaczu telefonu wyświetla się przedni panel tachografu, dzięki czemu możemy wysuwać/wsuwać karty, czy też dokonywać wpisów manualnych.

Jak niewygodna jest ta czynność   wiedzą teraz Ci, którzy muszą klęczeć każdego dnia na siedzeniu,  by ją obowiązkową wykonać. Co więcej, możliwe jest poprzez komputer wprowadzenie wpisów, krajów początku itd. i przesłanie tych informacji do telefonu, a na koniec  przerzucenie tych  danych  do tachografu (poprzez VDO Driver) . Pozwoli to  zaoszczędzić czas , jak również zapewni  dużo wygodniejsze wykonanie tych czynności poprzez klawiaturę komputera.
Kolejną bardzo ciekawą funkcją jest wizualizacja wszelkich danych pochodzących z VDO Counter. Przypomnijmy, że dzięki DTCO 2.0a z VDO Counter kierowca zawsze wie, ile czasu jazdy i odpoczynku mu pozostało. Wszelkie kalkulacje wykonywane są w czasie rzeczywistym. Za pomocą aplikacji i SmartLink wszelkie informacje są w przyjazny sposób wizualizowane na ekranie telefonu. Tym samym kierowca wie, ile czasu jazdy mu jeszcze pozostało do najbliższego odpoczynku, ile odpoczynku musi jeszcze mieć oraz ile czasu jazdy pozostało mu po odpoczynku w ujęciu 24-godzinnym, jedno- oraz dwutygodniowym. Ponadto to rozwiązanie pozwala na informowanie w formie alarmu/budzika o zakończeniu  okresu odpoczynku, tak by móc w pełni  mu się oddać i nie musieć tego kontrolować.
Dostępne są też funkcje kalendarza – wyświetlanie wszystkich danych karty kierowcy oraz aktywności, które są wewnątrz DTCO (aktywności, czasy, przejechane kilometry) oraz TIS-Web Messaging , która to pozwala na pisanie wiadomości tekstowych do kierowcy oraz otrzymywanie informacji zwrotnych od kierowcy.  Dzięki połączeniu TIS-Web Messaging oraz TIS-Web można  wysyłać automatyczne przypomnienia, jak np. konieczność pobrania danych z karty kierowcy).

W fazie testów jest również aplikacja, która może całkowicie zrewolucjonizować planowanie odpoczynku przez kierowców. Bazując na czasie rzeczywistym rejestrowanym przez VDO Counter i w oparciu o mapy Google parkingów w całej Europie aplikacja automatycznie będzie widzieć,  ile czasu jazdy do najbliższej pauzy pozostało kierowcy i automatycznie będzie go nawigować na parking, na który zdąży dojechać bez naruszenia czasu pracy.
Wszelkie  opisane wyżej funkcje pozwolą kierowcy na efektywniejsze wykorzystanie swojego czasu-  czasu pracy,  jak i czasu w ogóle, a także  uczynią tachograf jeszcze bardziej kompleksowym i przyjaznym urządzeniem.

Co ważne, dla działania SmartLink nie potrzeba żadnych instalacji. Produkt można kupić u  dealerów Drabpolu  i ściągnąć aplikację na smartfon.

Więcej informacji…


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 6 lat temu.