Select Page


Drabpol: Nowe funkcje w CPC


nowy_wyswietlacz
 

W ostatnim czasie pojawiły się w systemie CPC nowe funkcje, niektóre z nich były  już od dawna oczekiwanie. Przede wszystkim jest to :
– ATL (Auto Trailer Learning) – czyli automatyczne wykrywanie naczepy, w której zainstalowane są czujniki.

W obecnym stanie system ma również możliwość monitorowania ciśnienia poniżej 4,5 bara; zakres ten obejmuje teraz od 1,8 bara do 11,9 barów, należy jednak pamiętać, iż poniżej 4,5 bara nawet małe zmiany ciśnienia mogą wywołać alarm;

Druga nowa funkcja to:
– funkcja tworzenia raportu
Dotyczy ona, zarówno nowej instalacji, jak i zmian parametrów instalacji. Funkcja ta umożliwia przeprowadzenie po instalacji systemu jazdy testowej (test drive) i sprawdzenia, czy system działa prawidłowo. Do tej pory nie było takiej funkcji i wszystkie dane trzeba było spisywać ręcznie. W nowej wersji oprogramowania czytnik ręczny będzie miał możliwość tworzenia raportu, jednak do końca lipca nie ma jeszcze programu to tych raportów i nie będzie można ich otworzyć.

W związku z tym, że pojawiły się nowe funkcje – celem ich uruchomienia i umożliwienia ich działania konieczna jest aktualizacja:
– czytnika ręcznego HHT, który będzie mógł te nowe funkcje zainstalować;
– jednostki centralnej CCU na pojeździe.

Oczywiście wszystkie systemy aktualnie zainstalowane i działające mogą działać dalej, bez obecnej konieczności ich aktualizacji. Jeśli jednak chcemy aktywować w pojeździe jedną z powyższych funkcji to konieczna jest ich aktualizacja.

Obsługą rynku polskiego w zakresie systemów CPC zajmuje się firma DRABPOL.


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.