Select Page


DRABPOL: nowe urządzenie do wielofunkcyjnego do zarządzania flotą pojazdów


 

Nowość ! MiX ROVI  (Mix Telematics)- Narzędzie współczesnego Fleet managera

Wymogi współczesnego rynku stawiają przed osobami, zarządzającymi flotami pojazdów szereg wyzwań, związanych przede wszystkim z racjonalizacją kosztów utrzymania floty, szybkością działania oraz obniżeniem wypadkowości. Firma Drabpol  od lat prowadzi szereg działań, mających na celu wsparcie w tych przedsięwzięciach menadżerów flot. Jednym z elementów takich działań jest system zarządzania flotą Fleet Manager produkcji Mix Telematics. System ten jest systematycznie unowocześniany i rozwijany w kierunku jak najlepszego zaspokojenia potrzeb klientów. W ramach tych działań z początkiem grudnia oferta Drabpolu poszerzona została o nowe urządzenie-  MiX Rovi.

MiX Rovi to współpracujący z urządzeniami rodziny FM33xx 7-calowy wyświetlacz montowany w kabinie pojazdu. Jest to urządzenie wielofunkcyjne mające na celu usprawnienie pracy, zarówno kierowcy, jak i osoby bezpośrednio zarządzającej transportem. Jego funkcjonalność możemy opisać w trzech podstawowych polach działania :

1. Komunikacja pomiędzy biurem a kierowcą – odbywa się za pomocą wiadomości tekstowych przesyłanych za pośrednictwem sieci GSM/GPRS. Zarówno kierowca, jak i operator oprogramowania (biuro) mają możliwość wzajemnego przesyłania dowolnych wiadomości tekstowych – informowania o zagrożeniach w wykonaniu zadania, przeszkodach na trasie, przyczynach postoju, czasach załadunku etc. Możliwe jest także wykorzystywanie wcześniej predefiniowanych wiadomości, tak aby w jak najmniejszym stopniu odrywać kierowcę od wykonywanej pracy.

2. Poprawa techniki jazdy – poprzez wyświetlanie na ekranie Mix Rovi  informacji o każdym naruszeniu podstawowych parametrów jazdy takich, jak przekroczenie prędkości pojazdu, przekroczenie prędkości obrotowej silnika, gwałtowne hamowanie, nadmierne przyśpieszenie, czy też zbyt długa praca silnika na biegu jałowym, wpływamy na  technikę jazdy kierowcy. Dane o ilości tych naruszeń są dostępne na wyświetlaczu oraz w odpowiednich raportach oprogramowania. Poprzez eliminację tych zachowań osiągamy znaczną redukcję zużycia paliwa, a także zauważalny spadek liczby wypadków drogowych. Funkcjonalność ta bardzo przypomina  sprawdzone już  działanie znanego na rynku urządzenia FM RIBAS.

3. Nawigacja – Mix Rovi ma też zainstalowane doskonałe mapy, umożliwiające kierowcy szybkie i niezawodne dotarcie do celu. Dodatkowo dzięki możliwości komunikacji z biurem uzyskujemy możliwość przesyłania do kierowy wiadomości zadań z określonym celem jazdy, czasem przybycia (ETA) etc. Możemy np. na początku dnia przesłać kierowcy „rozkład dnia określający wszystkie miejsca docelowe itd. Kierowca nie będzie musiał wklepywać adresów-  system automatycznie będzie wskazywał mu kolejne cele, a dyspozytor będzie miał informację w czasie rzeczywistym o stanie realizacji poszczególnych zadań.

Więcej informacji…


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 7 lat temu.