Select Page


Drabpol: otrzymuje kolejne wyróżnienie


 

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego w Kielcach to największa tego typu impreza w Europie środkowo – wschodniej. W tym roku podczas X edycji targów prezentowało się 160 wystawców z 11 krajów: USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Belgii, Holandii, Austrii, Czech, Włoch, Francji i oczywiście Polski.

Stoiska wystawców odwiedziło ponad 4500 branżowych zwiedzających. Trzydniowa impreza obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń.  Tradycyjnie jak co roku odbywały się na niej międzynarodowe premiery i prezentacje rynkowych hitów oraz nowości.

Nie mogło tam zabraknąć również firmy Drabpol, która zaprezentowała szeroką gamę produktów wpływających na poprawę bezpieczeństwa biernego w transporcie, jak i również tych poprawiających komfort jazdy pasażerów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się systemy multimediów dla autokarów, minibusów i pociągów. Nie bez powodu więc produkt firmy Funtoro – partner Drabpol otrzymał podczas uroczystej gali wyróżnienie w kategorii: Części i wyposażenie autobusów. Jest to ogromny zaszczyt i potwierdzenie jakości, którą firma Drabpol dostarcza już od ponad 28 lat swojego istnienia na rynku.

Funtoro jest łatwym w instalacji multimedialnym systemem oferującym niezależny wybór filmów, muzyki, zdjęć przechowywanych na serwerze, oglądanie programów telewizyjnych i granie w gry. Pasażerowie mogą śledzić trasę, widzieć swoją aktualną pozycję na mapie i oglądać obrazy z zewnętrznie zamontowanych kamer.  Aż 54 pasażerów może dokonać własnego wyboru treści, z których chcą skorzystać na swoich monitorach dotykowych. Nie ma również przeszkody, by kierowca, lub przewodnik przekazał pasażerom ważne informacje korzystając ze swojego mikrofonu.

System poprawia między innymi konkurencyjność przewoźnika autobusowego i zwiększa jego dochody oraz atrakcyjność oferty na rynku transportowym, dlatego wyposażony w Funtoro autobus demonstracyjny prezentowany na targach cieszył się tak dużym zainteresowaniem odwiedzających. Goście mieli możliwość zajęcia miejsca w wygodnym fotelu pasażera i sprawdzenia w praktyce możliwości systemu. Intuicyjny w obsłudze monitor dotykowy nie sprawiał żadnych trudności w obsłudze nawet osobom, które pierwszy raz miały do czynienia z tego typu urządzeniem. Odwiedzający więc relaksowali się słuchając muzyki i oglądając dostępne na serwerze filmy i zdjęcia.

Dodatkowe urządzenia demonstracyjne, można było przetestować również na głównym stoisku firmy Drabpol w hali targów, gdzie poza systemami multimediów firma zaprezentowała szeroką gamę urządzeń takich producentów jak: Continental VDO (FAP – miejsce pracy kierowcy, czujniki, wskaźniki, system tachografów), Konvekta (klimatyzatory do autobusów i maszyn roboczych, chłodnie) i Mix Telematics (zaawansowane systemy zarządzania flotą).  

Więcej informacji: www.drabpol.pl


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.