Select Page


Drabpol: System ważenia dla koparek przeładunkowych-Loadtronic 3MH


Loadtronic3MH.cdr
 

Latem w ofercie firmy DRABPOL pojawiła się nowa waga dla koparek przeładunkowych-  LOADTRONIC 3MH firmy AADI.

Wagi te używane są do przeładunku węgla, kruszywa, złomu drewna itp. np. z wagonów na samochody i na odwrót lub pomiędzy wagonami np. przy przeładunku z wagonów rosyjskich na polskie. System ważenia oparty jest na wagach do ładowarek kołowych, które są na rynku od przeszło 20 lat.

Nowe wagi charakteryzują się bardzo dużą  dokładnością  (błąd max. do 3%) i są jedynymi wagami w Polsce o takim stopniu dokładności .

LOADTRONIC 3MH jest dynamicznym systemem ważenia dla koparek przeładunkowych; ładunek w chwytaku jest ważony podczas normalnego procesu podnoszenia. Proces ważenia może odbywać się w trybie automatycznym i ręcznym. Na wyświetlaczu widoczna będzie: bieżąca waga w chwytaku, całkowita – do tej pory załadowana oraz ilość załadowanych ładunków. System ważenia pozwala na prawidłowy załadunek pojazdu , co chroni  przed nadmiernym przeładowaniem ciężarówki. Wszystkie załadunki są przechowywane w jednostce głównej oraz mogą być odzyskiwane np. do wydruku kwitu potwierdzenia lub transferu do PC (pendrive’em USB lub SMS).  Bazy danych klientów, materiały, ładowność pojazdów etc. mogą być przesłane między PC, a systemem LOADTRONIC 3MH (poprzez użycie pendrive”a USB). Pliki można przeglądać i edytować np. w MS Office Excel lub NotePad. LOADTRONIC posiada funkcję tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania dla uprzednio skalibrowanych osprzętów koparki, rejestrów zdarzeń, listy klientów, materiałów, pojazdów itp. SMS-owe potwierdzenie załadunku może być wysłane do biura, jak tylko zostanie on załadowany na ciężarówkę. Po kilku sekundach informacja w postaci wiadomości SMS jest wyświetlana jako nowy wiersz w stacjonarnym programie PC-Link.

Każdy system LOADTRONIC 3MH jest rozróżniany poprzez indywidualny numer ID.


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 5 lat temu.