Select Page


Drabpol: Systemy Mix-telematics wspierają przewoźników w Portland


 

Kontrola zużycia paliwa i kosztów z tym związanych to wyzwanie dla większości firm transportowych i przewozowych.  Odkąd w latach 2007/2008 ceny oleju napędowego poszły mocno w górę wiele firmowych budżetów nie wytrzymało dużego obciążenia.

Jeden z brytyjskich przewoźników – Anglian Bus posiadający w swoim taborze 75 autobusów obsługujących dwa powiaty znalazł sposób na zredukowanie i prognozowanie tych niemałych kosztów.

Pierwszym krokiem była instalacja systemów telematyczych Mix-telematics w pojazdach wraz z komputerem pokładowym (RIBAS), który informował kierowcę o naruszeniach powodujących zwiększone zużycie paliwa. Nadmierna prędkość, gwałtowne przyspieszanie i hamowanie, przekroczenie normy obrotów silnika, praca na biegu jałowym – to nie tylko wrogowie ekonomicznej jazdy, ale również główne przyczyny wypadków drogowych. Kierowcy byli rozliczani ze swojej jazdy na podstawie raportów generowanych przez oprogramowanie TIS-WEB.

Dzięki tym działaniom błędy kierowców były stopniowo korygowane do momentu kiedy technika ich jazdy osiągnęła zadowalający poziom – również poziom zużycia paliwa.

Na polskim rynku systemy zarządzania flotą Mix-telematics  są oferowane przez firmę Drabpol (www.drabpol.pl).

Kolejnym krokiem mającym na celu kontrolę kosztów paliwa było podpisanie przez Anglian Bus umowy z miastem Portland, na mocy której miasto zobowiązało się zagwarantować cenę paliwa na jednym poziomie przez okres 12 miesięcy. Przez ten czas przewoźnik kupował paliwo u swoich dostawców i kiedy jego cena była niższa od ustalonej w umowie zwracał tą różnicę miastu, jednak w przypadkach kiedy paliwo drożało – dopłacało miasto.

Dzięki podjętym przez Anglian Bus działaniom firma w bezpieczny sposób osiągnęła swój cel – redukcję i prognozowanie kosztów zużycia paliwa utrzymując się w dobrej kondycji na rynku.

Więcej informacji:
www.drabpol.pl


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.