Select Page


DRABPOL: Telematyka-nowości w ofercie firmy


 

Oferta firmy DRABPOL w zakresie produktów z działu telematyki powiększyła się o dwa nowe rozwiązania, produkcji  Mix Telematics – MIX LOCATE oraz Trailer Tracking.

Pierwszy to dostępny  na rynku z początkiem lutego Mix Locate

Co to jest i jak działa? – interfejs on-line dostarcza w czasie rzeczywistym następujących informacji:  gdzie są Twoje pojazdy, gdzie były wcześniej i jak są prowadzone?
Mix Locate opiera się na platformie FM Web i dlatego  każdy , zaznajomiony z FM Web szybko nauczy się  obsługi Mix Locate. Mix Locate został  zaprojektowany tak, aby współpracować z nowym  sprzętem VT ( do śledzenia pojazdów). VT1300 jest przeznaczony  dla pojazdów lekkich, natomiast VT1330 stworzono  z myślą o  motocyklach.

Kluczowe właściwości Mix Locate
1. Śledzenie – z dowolnego komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia przenośnego uzyskujemy  aktualne i historyczne informacje,  dotyczące przemieszczania się pojazdów. Funkcja ta zapewnia  również szybkie śledzenie oraz  umożliwia znalezienie najbliższego pojazdu.
2. Raporty mix od środka – menedżerowie floty mają od teraz dostęp do niezbędnych informacji o wynikach swojej floty, dzięki wielu, różnym narzędziom sprawozdawczym. Raporty mix obejmują raporty list, zdarzeń oraz przemieszczeń pojazdów.
3. Zdarzenia – otrzymujemy powiadomienia w interfejsie internetowym w przypadku przekroczenia prędkości, włączania i wyłączania zapłonu, gwałtownego hamowania (tylko urządzenie VT1300) i gwałtownego przyspieszenia (tylko urządzenie VT1300).
4. Mapy  – klienci mają dostęp do map w Mapach mix i Google wraz z funkcjonalnością map hybrydowych, pozwalającą na  odtworzenie trasy przejazdu na mapie.
5. Aplikacja mobilna – aplikacja mobilna Mix Locate dostępna jest dla menedżerów floty również  poza biurem.

Dla kogo przeznaczony:
–  Dla klientów, którzy chcą tylko śledzić pojazdy bez dodatkowych   informacji, dostarczanych przez  urządzenia  FM (wyniki jazdy, paliwo, konfigurowalne zdarzenia itd.).
– Dla użytkowników floty z różnorodnymi  pojazdami (samochody osobowe, samochody ciężarowe, samochody dostawcze, rowery, naczepy).
– Dla nowych klientów, którzy chcą śledzić pojazdy, używając tylko produktów VT/AT. Konieczne jest wtedy podłączenie  jednostki VT/AT  do Mix Locate (tylko w Europie).
– Dla klientów  z  flotą, podłączoną już do FM Web, którzy chcą śledzić pojazdy używając produktów VT/AT.W tym przypadku  podłączenie  urządzeń do FM Web umożliwia dostęp do danych zgromadzonych przez różne urządzenia (np. FM) za pomocą jednolitej platformy programowej FM Web

Drugim produktem jest Trailer Tracking.

Trailer Tracking to nowe rozwiązanie do śledzenia naczep. Oferta obejmuje tu   nowe urządzenia do śledzenia (AT), które mogą raportować  wyniki poprzez FM Web lub Mix Locate.

Kluczowe właściwości
1. Zarządzanie naczepami za pośrednictwem bezpiecznej witryny internetowej
– FM Web pomaga w wydajniejszym zarządzaniu pracą naczep.
2. Elastyczna opcja zasilania i instalacji – przewodowe (AT1340) i bezprzewodowe (AT1330) urządzenia śledzące są dostępne dla naczep z własnymi lub bez  własnych źródeł zasilania. Obydwa urządzenia są łatwe w montażu.
3. Rejestracja trasy  i położenia  – systemy GPS i GPRS generują na bieżąco informacje o trasie. Rejestrowane są również położenia poza trasą .
4. Wbudowane narzędzie do raportowania –  raporty przemieszczeń, zdarzeń, tras  i stopnia wykorzystania naczepy są dostępne poprzez Mix raporty , zapewniając efektywną analizę danych naczepy.
5. Przypomnienia o serwisie i obowiązkowych przeglądach technicznych –uzyskiwanie  powiadomień o serwisie i obowiązkowych przeglądach technicznych, które pomagają w zarządzaniu pracą floty.
6. Rozszerzona rzeczywistość – użytkownicy iPhone’ów i iPadów, używając w kamerach swoich urządzeń opcji „rozszerzonej rzeczywistości” mogą znajdować naczepy na placach manewrowych lub parkingach.

Dla kogo przeznaczone:

– Dla menedżerów floty i rynku OEM, którzy chcą śledzić przewóz niebezpiecznego ładunku, poprawić wykorzystanie naczep, zarządzać serwisami i przeglądem technicznym. Rozwiązanie przewodowe (AT1340) jest stosowane, gdy naczepa posiada źródło zasilania, a bezprzewodowe (AT1330), kiedy takiego źródła nie posiada.
– Dla nowych klientów, którzy chcą śledzić pojazdy ,używając tylko produktów AT -urządzenia te powinny być  podłączone do Mix Locate (tylko w Europie).
– Dla klientów, użytkujących urządzenia Mix-a, obecnie obsługiwanych   przez FM-Web, którzy chcą śledzić pojazdy używając produktów AT; urządzenia te powinny być podłączone do FM-Web, po to, aby mieć dostęp do różnych pojazdów poprzez źródło -jeden program- FM-Web.

Nowe rozwiązanie ma pojawić  się na rynku w marca 2013 r, wraz z urządzeniami AT1330 & AT1340

Więcej informacji…


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 6 lat temu.