Select Page


Nowe możliwości z zakresie zarządzania flotą


Astrata_DriverLinc2
 

Astrata Europe BV wprowadza nowe funkcje systemu DriverLinc, poszerzając zakres możliwości wykorzystania urządzeń do zarządzania flotą i realizowania codziennych operacji firm transportowych i logistycznych. Nowe funkcje obejmują także wynik nawiązania współpracy partnerskiej z firmą Transporeon.

 

 

Astrata_DriverLinc5a

 

Moduł Bezpiecznej Jazdy

Moduł Bezpiecznej Jazdy umożliwia konfigurację systemu w sposób udostępniający kierowcy korzystanie jedynie z najbardziej niezbędnych opcji urządzenia w czasie jazdy: Nawigacji oraz Driver Coach’a. Wszystkie pozostałe funkcje tabletu pozostają zablokowane do czasu zatrzymania się pojazdu, co pozwala ograniczyć rozproszenie uwagi kierwcy. Spedytor ma możliwość pilnej komunikacji z kierowcą poprzez wysłanie “wiadomości priorytetowej” – jest ona automatycznie wyświetlana na ekranie tabletu i może zostać odczytana na głos przez system. Uwaga kierowcy jest skupiona na prowadzeniu pojazdu i jednocześnie kierowca nigdy nie przeoczy kluczowych wiadomości.

 

 

Rejestrowanie obrazu, dokumentów i podpisu klienta

Astrata wprowadziła rozwiązanie do rejestrowania obrazów, (skanowania) dokumentów oraz pobierania podpisu klienta bezpośrednio na ekranie tabletu DriverLinc. Zintegrowana, wbudowana kamera pozwala na uchwycenie obrazu (dokumentów, uszkodzeń towaru itp.), które następnie są bezpośrednio integrowane w proces realizowanego zlecenia. Funkcjonalność tabletu została także poszerzona o możliwość składania podpisu przez klienta bezpośrednio na ekranie urządzenia DriverLinc, co usprawnia proces potwierdzania odbioru/dostawy towaru. Złożony podpis klienta jest przypisywany danemu zleceniu i przesyłany do portalu FleetVisor, będąc zintegrowaną częścią danego zlecenia. Ponadto, wszystkie informacje mogą być zintegrowane z systemem TMS klienta.

 

Udoskonalone raporty Driver Coach

Astrata wdrożyła szereg usprawnień w zakresie raportów generowanych z modułu Driver Coach. Managerowie floty mogą korzystać z poszerzonego zakresu parametrów, pozwalających na dokładniejsze i bardziej szczegółowe analizowanie stylu jazdy i nawyków kierowców. Raporty mogą być indywidualizowane w oparciu o wybrane czynniki, np. prędkość jazdy, zakres obrotów silnika (eco rpm), styl hamowania i przyspieszania, korzystanie z tempomatu, jazda na biegu jałowym silnika czy też przewidywanie sytuacji drogowej. Manager floty może o wiele skuteczniej i szybciej rozpoznawać tendencje zachowań oraz podejmować działania eliminujące niepożądane nawyki, instruując kierowców w kierunku kształcenia ekologicznej i ekonomicznej techniki jazdy, która jest bardziej przyjazna dla względów utrzymania pojazdu i może znacznie ograniczyć ilość napraw.

 

Astrata_DriverLinc1

 

Aplikacja Mobile Order Management (MOM) od firmy Transporeon

Astrata wprowadza na tabletach Driverlinc+ standardową instalację aplikacji Mobile Order Management (MOM) od firmy Transporeon. Firma Transporeon jest liderem rynku w Europie. Oferuje klientom swoje rozwiązania w formie oprogramowania jako usługi (SaaS), optymalizując procesy transportowe i logistyczne oraz komunikację na wszytskich szczeblach procesu transportowego. Dzięki włączeniu aplikacji MOM do standardowego oprogramowania na tablecie DriverLinc+, klienci firmy Astrata mogą korzystać z systemu telematycznego bez potrzeby wyposażania kierowcę w dodatkowe urządzenia. Połączenie obu rozwiązań pozwala ograniczać koszty, szczególnie w zakresie komunikacji z użyciem telefonów komórkowych i roamingu.

 

Źródło

 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.