Select Page


Pierwsza Multimodalna Giełda Ładunków VIIA+powered by Wtransnet


logotipo-wtransnet
 

Przy okazji targów TRANSPORT LOGISTIC 2015 w Monachium, VIIA i WTRANSNET wspólnie ogłaszają wprowadzenie na rynek pierwszej Multimodalnej Giełdy Ładunków: VIIA+powered by Wtransnet.

VIIA i WTRANSNET zapraszają odwiedzających targi na koktajl z okazji prezentacji VIIA+ powered by Wtransnet, który będzie miał miejsce 6 maja o godz. 16:30 na stoisku SNCF LOGISTICS (Hall 5, Stand 303/402).

Wtransnet, firma prowadząca działalność w zakresie rozwoju i zarządzania platformami technologicznymi, wytwarzającymi wartość dodaną w transporcie i usługach logistycznych, przynosząc swoim użytkownikom rentowność, bezpieczeństwo i natychmiastową odpowiedź. Założona w 1996, w Barcelonie, ma ustaloną pozycję lidera w Europie Południowo-Zachodniej w rozwoju giełd ładunków i zaawansowanych systemów on-line do zarządzania transportem. Aktualnie Wtransnet zatrudnia ponad 150 pracowników, jest obecny w 23 krajach europejskich i w Ameryce Południowej i zrzesza ponad 10.000 firm.

VIIA jest filią Grupy SNCF Logistics, która działa i wprowadza na rynek usługi w dziedzinie kolejowych przewozów kombinowanych o wysokiej częstotliwości, zdolnych do załadowania standardowych naczep, ułatwiając w ten sposób dostęp firmom z sektora transportu drogowego rzeczy do transportu kolejowego. VIIA działa już na dwóch liniach: AFA, od 2003, która łączy terminal w Aiton, we Francji z terminalem w Orbasssano we Włoszech, 5 razy dziennie, w obie strony i LORRY-RAIL, od 2007, oś łącząca Bettenbourg, w Luksemburgu i Le Boulou, na granicy francusko-hiszpańskiej z 4 liniami dziennie w obie strony.

Pod koniec 2015 VIIA otworzy nową linię pomiędzy Calais i Le Boulou nazwaną VIIA Britanica. VIIA chce umożliwić transfery multimodalne ponad 500.000 ciężarówkom rocznie od teraz do 2020 roku.

W Wtransnet, jak deklaruje Dyrektor Generalny, Jaume Esteve, “uważamy za istotne, aby sektor transportu drogowego zintegrował się ze zrównoważoną i efektywną siecią ruchu poprzez multimodalność. Z tego powodu inicjujemy projekty ułatwiające naszym członkom rozpoczęcie bądź konsolidację z usługami transportu kombinowanego. Rozwój inteligentnych systemów informacyjnych i znajomość rynku, którą posiada Wtransnet, ułatwiają nawiązywanie relacji online
pomiędzy firmami, które podzielają te same niepokoje, faktor kluczowy przy utworzeniu pierwszej Multimodalnej Giełdy Ładunków. “

Dla CEO Wtransnet, to strategiczne porozumienie z tak ważnym partnerem jakim jest VIIA- SNCF Logistics jest kolejnym krokiem w umocnieniu pozycji firmy jako europejskiego dostawcy rozwiązań takich jak giełdy ładunków i narzędzi do zarządzania podwykonawcami w sektorze transportu i logistyki.

Przewóz towarów w transporcie kombinowanym opiera się na idei zrównoważenia przepływów, według Daniela Lebreton, Dyrektora Handlowego VIIA: “Zawsze próbowaliśmy ułatwić dostęp do kolei, zarówno poprzez innowacje w rodzaju wagonów, z których korzystamy jak i poprzez otwarcie terminala 24/7 i oferując częstotliwość wyjazdów na liniach, które wykorzystujemy. Ale chcemy iść znacznie dalej. Jak przechwycić niezrównoważone ilości przewożonych towarów przez różnych graczy, którzy dzisiaj przepełniają autostrady? Jak odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów, którzy szukają rozwiązań trakcyjnych z terminali lub chcą znaleźć ładunki powrotne na swoje naczepy i kontenery? Odpowiedź brzmi: kontaktując graczy poprzez łatwe i bezpieczne rozwiązanie. Utworzenie pierwszej Multimodalnej Giełdy Ładunków było tak oczywiste jak nasza współpraca z Wtransnet, który podziela te same wartości: innowacji, bezpieczeństwa i pionierskiej wizji.”
Pierwsza Multimodalna Giełda Ładunków VIIA+ powered by Wtransnet będzie w pełni operatywna od 1 czerwca 2015 i dostępna bezpłatnie przez trzy miesiące w ramach promocji zarówno dla użytkowników Linii Kolejowych jak i dla członków Wtransnet; kolejna forma motywowania operatorów transportu drogowego do wypróbowania alternatywnych i uzupełniających rozwiązań.

Inni operatorzy kolejowi i morscy wyrazili swoje zainteresowanie włączeniem swoich terminali do VIIA+ powered by Wtransnet.

 

Źródło

 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.