Select Page


Volvo Trucks: nowa wersja systemu Dynafleet


 

W dniu dzisiejszym Volvo Trucks wprowadza na rynek nową, łatwiejszą w obsłudze i bardziej wszechstronną wersję swojego systemu informacji transportowej Dynafleet, opartego na technologii internetowej.

– Od teraz wszyscy nasi klienci mają możliwość dostosowywania subskrypcji do swoich potrzeb, poprzez wybór usług wchodzących w skład systemu – mówi Per-Anders Grösfjeld, menedżer ds. marketingu systemów informacji transportowej w Volvo Trucks.

Nowy system Dynafleet obejmuje cztery pakiety: Paliwo & Środowisko (Fuel & Environment), Czas pracy kierowcy (Driver times), Lokalizacja (Positioning) oraz Komunikaty (Messaging).

Klienci, którzy z pomocą Dynafleet chcą przede wszystkim oszczędzać paliwo i ograniczać oddziaływanie na środowisko, wybiorą pakiet Paliwo & Środowisko. Firmy, którym zależy na skuteczniejszej kontroli nad czasem pracy kierowców i pobieraniu danych z tachografów cyfrowych, będą zainteresowane pakietem Czas pracy kierowcy. Z kolei pakiet Lokalizacja dostarcza informacji o lokalizacji i historii położeń pojazdu, zaś pakiet Komunikaty pozwala na przesyłanie wiadomości tekstowych między pojazdami, a biurem firmy transportowej. Poszczególne usługi są oferowane osobno i dostępne w dowolnej kombinacji.

– Dzięki tak elastycznej konfiguracji jesteśmy w stanie spełnić wiele różnych wymagań klientów za pomocą jednej, atrakcyjnej cenowo usługi – wyjaśnia Per-Anders Grösfjeld.

Skuteczniejsze monitorowanie zużycia paliwa

Wraz z wprowadzeniem nowych pakietów udoskonalono interfejs i funkcjonalność systemu, dzięki czemu stał się on jeszcze łatwiejszy w obsłudze i skuteczniejszy, niż dotychczas.

– Chcemy, by użytkownik miał lepszy dostęp do informacji, którymi mógłby szybciej i łatwiej zarządzać – mówi  Per-Anders Grösfjeld. – Na przykład, opracowaliśmy nowy

raport, w którym dane dotyczące paliwa i emisji spalin są prezentowane za pomocą kolorów. Kolor zielony oznacza wynik pozytywny, czyli że samochód ciężarowy był użytkowany prawidłowo. Jeżeli Twój wynik jest przedstawiony w kolorze czerwonym, musisz zmienić swój styl jazdy lub sprawdzić, czy przypadkiem nie nadszedł czas na wykonanie przeglądu okresowego.

Wielu klientów wykorzystuje system Dynafleet po uprzednim przeszkoleniu kierowców w zakresie ekonomicznej i proekologicznej jazdy. Nowy raport, zawarty w pakiecie Paliwo & Środowisko, ułatwia i przyspiesza analizę postępowania kierowcy i danych pojazdu, w celu identyfikacji obszarów wymagających poprawy.

Nowe mapy i łatwiejsze planowanie tras

Innym przykładem ułatwień dla użytkownika jest nowy zestaw map w pakiecie Lokalizacja. Szczegółowe i łatwe w użyciu mapy Google udostępniają opisy tras, funkcję planowania tras, dane adresowe i informacje o ruchu drogowym. Dane dotyczące kierowcy i pojazdu mogą być wyświetlane bezpośrednio na mapie. To praktyczne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić sporo czasu, jeżeli potrzebujesz informacji o konkretnej dostawie, a jednocześnie chcesz wizualnie śledzić jej przebieg.

Fakty dotyczące Dynafleet

Dynafleet to opracowany przez Volvo Trucks i oparty na technologii internetowej system informacji transportowej, usprawniający planowanie i realizację zadań transportowych. Przedstawia w czasie rzeczywistym lokalizacje pojazdów, zużycie paliwa, komunikaty tekstowe, czas pracy kierowcy, okresy międzyobsługowe i wiele innych parametrów.

Volvo było pierwszym producentem samochodów ciężarowych w Europie, który wprowadził na rynek własny system informacji transportowej – w 1994 r.


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.