Select Page


TimoCom otwiera rynek transportowy online


TimoCom-bringt-alle-Transportteilnehmer-zusammen_900x600px_RGB
 

TimoCom mając na uwadze bardzo dynamicznie rozwijający się sektor logistyczny pod względem technologicznym, postanowił otworzyć rynek usług transportowych online, który będzie bezpiecznie i efektywnie rozwijał, a także wspierał usługi transportowe.

 

Osiągnięciu rozwoju rynku online ma służyć decyzja o udostępnieniu giełdy transportowej TC Truck&Cargo® klientom z sektora produkcji i handlu na terenie całej Europy. Dostęp ten jest jednak obostrzony pewnymi ograniczeniami: nadawcy ładunków otrzymują możliwość wystawiania frachtów i wyszukiwania pojazdów na giełdzie, natomiast opcje szukania ładunków jak i wprowadzania pojazdów nie będą dla nich dostępne.

Od 1997 roku, czyli od momentu powstania firmy TimoCom odmawiano klientom z branży produkcyjnej i handlowej dostępu do giełdy ofert transportowych TC Truck&Cargo® ze względu na dużą ilość przedsiębiorstw spedycyjnych. Dziś, 18 lat później, jak uważa Chief Representative firmy TimoCom Marcel Frings, nadszedł czas, by to zmienić: „Rozwój portali społecznościowych, pojawienie się różnych systemów komunikacyjnych i ich dostępność w czasie rzeczywistym, umożliwiają wymianę informacji niemal w każdej chwili. Naturalnie ma to wpływ również na branżę logistyczną. Dlatego my też musimy podjąć to wyzwanie. Chcemy optymalizować procesy dla całego łańcucha transportowego, także dla przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych. W związku z tym postanowiliśmy dać tym firmom możliwość korzystania z giełdy.” To same oczekiwania wyrazili także klienci TimoCom. „Analiza odpowiedzi udzielonych w zeszłorocznych ankietach wypełnianych przez użytkowników naszych platform udowodniła, że większość osób popiera tę decyzję”, wyjaśnia Frings.

Klienci z branży produkcyjnej i handlowej otrzymają jednak ograniczony dostęp. Uprawnieni będą tylko do wprowadzania frachtów i wyszukiwania pojazdów”. Natomiast funkcja wyszukiwania ładunków i oferowania pojazdów w dalszym ciągu pozostanie dostępna tylko dla spedytorów i usługodawców transportowych. Jako dostawca giełdy transportowej, TimoCom jest przekonany, że mimo ograniczonego otwarcia rynku spot przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowe nadal będą współpracować ze swoimi aktualnymi partnerami biznesowymi. Zadecyduje o tym nie tylko cena, lecz także wysoka jakość obsługi klienta, kompleksowość usług, a także niezawodność, fachowa ekspertyza oraz terminowość.

Wpływ na podjętą przez TimoCom decyzję miały z pewnością między innymi dobre doświadczenia z platformą przetargową TC eBid®. To właśnie za jej pośrednictwem przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowe od 2009 roku zlecają długoterminowe kontrakty bezpośrednio usługodawcom transportowym. Z wypowiedzi klientów wynika, że optymalnie wykorzystując potencjał obu produktów, czyli TC Truck&Cargo® i TC eBid®, mogli odnieść jeszcze większy sukces w biznesie. Zapotrzebowanie i zainteresowanie włączeniem do giełdy wśród nadawców stale wzrastało.

TimoCom jako wiodący dostawca oprogramowania, idzie z postępem i realizuje swój najważniejszy cel – łączy frachty i pojazdy – i to dla wszystkich uczestników łańcucha transportowego w Europie.

 

Źródło

 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.