Select Page


Transics: TRANSALLIANCE wyposaży 4000 naczep w urządzenia monitorujące


 

Do końca bieżącego roku, europejska grupa spedycyjna TRANSALLIANCE zainstaluje w 4000 swoich naczep urządzenia monitorujące TX-MAGELLAN GEO dostarczone przez firmę Transics. Obecnie wszystkie samochody ciężarowe przewoźnika są wyposażone w komputery pokładowe Transics. Ich integracja z platformą do zarządzania naczepami pozwoli zoptymalizować wykorzystanie parku naczep i przyczyni się do zwiększenia efektywności prowadzonej działalności transportowej. Dzięki temu rozwiązaniu firma będzie posiadała zawsze aktualną informację na temat lokalizacji wszystkich swoich naczep, nawet w sytuacjach, gdy nie będą one podpięte do ciągników lub będą ciągane przez samochody podwykonawców.

TRANSALLIANCE jest ekspertem w dziedzinie transportu drogowego i logistyki. Firma posiada ponad 60 oddziałów w całej Europie, a jej flota liczy ok. 3 200 pojazdów. Każdy samochód ciężarowy wyposażony jest w komputer pokładowy firmy Transics, który za pośrednictwem Intranetu jest połączony z narzędziami informatycznymi grupy TRANSALLIANCE. Podjęta w 2002 r. decyzja o zintegrowaniu komputerów pokładowych była częścią globalnej strategii firmy, mającej na celu obniżenie kosztów operacyjnych, optymalizację usług i udostępnienie klientom rozwiązań najwyższej jakości. Kolejnym krokiem w ramach tej strategii jest podjęta przez TRANSALLIANCE decyzja o zakupie platformy do zarządzania naczepami.

Zaufany dostawca
Francuska grupa spedycyjna posiada blisko 4 000 naczep. Do ich obsługi firma często wykorzystuje podwykonawców. „Niekiedy trudno jest o przejrzystą informację na temat tego, gdzie aktualnie znajduje się dana naczepa, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie jest podłączona do ciągnika lub gdy przewozi ją podwykonawca. Z kolei brak takich informacji znacznie utrudnia skuteczne planowanie transportu i efektywne wykorzystanie posiadanych przez nas zasobów” – mówi Alexandre Michel, prezes zarządu TRANSIALLANCE. Ze względu na udaną dotychczasową współpracę z firmą Transics oraz pozytywne doświadczenia z korzystania z komputerów pokładowych tej firmy, grupa TRANSALLIANCE poprosiła o ofertę na rozwiązania w zakresie zarządzania parkiem naczep. Już po kilku tygodniach testów Alexandre Michel przekonał się, że TX-MAGELLAN GEO jest dokładnie tym, czego potrzeba jego firmie.

Informacje o lokalizacji w czasie rzeczywistym
TX-MAGELLAN GEO to rozwiązanie należące do rodziny TX-MAGELLAN – zestawu autonomicznych narzędzi do zarządzania naczepami, które od kwietnia Transics stopniowo wprowadza na rynek. TX-MAGELLAN GEO, dzięki funkcjom śledzenia i monitorowania, jest w stanie wskazać dokładną lokalizację każdej naczepy, nawet jeśli nie jest ona podłączona do ciągnika. Mając precyzyjne informacje o tym, które naczepy są w trasie, a które są w danej chwili niewykorzystane, dyspozytor może efektywnie wykorzystywać posiadany tabor.

Prosta i szybka instalacja
TX-MAGELLAN GEO to wytrzymałe, autonomiczne urządzenie, które nie wymaga podłączania żadnych elementów dodatkowych. GEO ma własną, niezależną baterię, która zapewnia pracę przez co najmniej 4 lata. Urządzenie może być zainstalowane w sposób dyskretny, a jego montaż trwa zaledwie kilka minut.

Wiara w sukces
„Naturalnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o zwrocie z inwestycji, ale jesteśmy przekonani, że rozwiązanie to pozwoli nam ograniczyć koszty i pracować wydajniej. Precyzyjne wskazanie lokalizacji naszych naczep pozwoli nam zoptymalizować wykorzystanie każdego pojazdu i zwiększy naszą elastyczność. Dzięki temu jakość naszych usług będzie jeszcze wyższa” – dodał Alexandre Michel.

„TRANSALLIANCE i Transics mają wspólną misję: koncentrujemy się na zrozumieniu i analizie potrzeb naszych klientów, oferując ustrukturyzowane i zindywidualizowane rozwiązania, dostosowane do ich wymogów i aspiracji. Przekazując naszym klientom nowy pakiet TX-MAGELLAN chcemy pomóc przewoźnikom w zdobyciu lub utrzymaniu przewagi na tym niezwykle konkurencyjnym rynku. Cieszymy się, że tak znaczący gracz jak TRANSALLIANCE wybrał właśnie nasze narzędzia do zarządzania naczepami, potwierdzając tym samym zaufanie, jakim obdarzył nas już wcześniej” – podsumował Walter Mastelinck, prezes Transics.


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.