Select Page


Transics: TX-SKY – zupełnie nowe możliwości


Transics-SKY_01
 

Firma Transics, specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu zarządzania flotą, wprowadza nowy komputer pokładowy TX-SKY. Jest to nowość na rynku telematycznym, uzupełniająca rodzinę popularnych już urządzeń TX-MAX (GO). Nowy produkt jest w pełni zintegrowany z oprogramowaniem biurowym Transics TX-CONNECT. Projekt nowego komputera, który powstał w oparciu o 20-letnie doświadczenie firmy, koncentruje się na platformie o wysokiej wydajności. Nowoczesny interfejs zapewnia najwyższą wygodę obsługi, usprawniając pracę kierowcy. Błyskawiczna instalacja oraz łatwość użytkowania zapewniają niski koszt całkowity eksploatacji (TCO), co z pewnością ucieszy przewoźników.

Łatwość obsługi jest kluczową kwestią przy projektowaniu nowych komputerów pokładowych. Dlatego zespół ds. badań i rozwoju Transics zrealizował pomysł stworzenia TX-SKY. Kierowcy oczekują, że urządzenia w ich kabinie będą miały intuicyjne ekrany, takie same, w jakie są wyposażone ich własne smartfony czy tablety, a przy tym pozostaną nadal solidnie zamocowane i w pełni profesjonalne – wyjaśnia Dirk Staelens, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Transics. Dzięki nowemu interfejsowi komputer TX-SKY, który rzeczywiście powstał w oparciu o popularne tablety z ekranami dotykowymi, kierowcy mogą łatwo nawigować pomiędzy różnymi modułami informacyjnymi i komunikować się z bazą za jednym dotknięciem palca.

Praca z nim to prawdziwa przyjemność

Nowe urządzenie charakteryzuje przede wszystkim niezwykła łatwość obsługi. TX-SKY umożliwia korzystanie z oprogramowania na ekranie za pomocą dotyku, lekkiego stuknięcia czy też przesunięcia palcem – mówi Jérôme, kierowca we francuskiej firmie transportowej GAMBA ET ROTA, który przez ostatnie kilka miesięcy testował nowy komputer TX-SKY.
Interfejs komputera TX-SKY jest tak intuicyjny, że każdy był w stanie się nim posługiwać, po przejściu tylko minimalnego przeszkolenia. Ta łatwość obsługi sprawia, że użytkownik od razu przyzwyczaja się do urządzenia. W rezultacie wszyscy nasi kierowcy wyrażają chęć pracy z pomocą TX-SKY i uważają go za naprawdę użyteczne rozwiązanie – dodaje Alain Gamba, dyrektor generalny firmy. Wystarczy piętnastominutowe przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi TX-SKY, a instalacja jest szybka i prosta, możemy oszczędzić więc na kosztach wdrożenia. A ponieważ możemy natychmiast wprowadzić te komputery w naszej flocie, minimalizujemy czas przestojów naszych ciężarówek – dodaje.

W pełni zintegrowany z oprogramowaniem TX-CONNECT dla zaplecza operacyjnego

TX-SKY działa przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii SKY, zastosowanej już przez Transics we wprowadzonym w tym roku na rynek komputerze bez wyświetlacza TX-GO. Urządzenie jest przy tym w pełni zintegrowane z oprogramowaniem biurowym TX-CONNECT firmy Transics. Oprócz tego, że posiada te same funkcje, co inne komputery z tej serii, czyli TX-MAX i TX-MAX GO, TX-SKY można podłączyć do tachografu i szyny CAN, aby wzbogacić go o dane z tachografu i zarządzania zużyciem paliwa. Silny procesor i pojemna pamięć sprawiają, że nowy produkt jest urządzeniem o wysokiej wydajności, do którego można będzie dodać
w przyszłości wiele nowych funkcji i aplikacji.

Dalsze ulepszanie codziennej obsługi transportu

Przez ponad rok nasz zespół ds. badań i rozwoju dokładał wszelkich starań, aby nowy komputer TX-SKY stał się naprawdę rewolucyjnym urządzeniem. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z pierwszych, pozytywnych opinii płynących od klientów. TX-SKY nie tylko uzupełnia dotychczasową ofertę komputerów pokładowych TRANSICS, ale dzięki dotykowemu ekranowi podnosi ją na zupełnie nowy poziom. Jesteśmy przekonani, że w pełni intuicyjna obsługa pomoże w zwiększeniu wydajności oraz obniży całkowity koszt instalacji i utrzymania komputerów. TX-SKY jest kolejnym dowodem na nasze nieustające starania w zakresie tworzenia innowacyjnych produktów i usług, które usprawnią codzienną obsługę działalności transportowej
– podsumowuje Walter Mastelinck, dyrektor generalny firmy Transics.

Założona w 1991 roku firma Transics International NV zajmuje się tworzeniem i sprzedażą rozwiązań w zakresie zarządzania flotą dla odbiorców z branży transportowej i logistycznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wysiłkom zespołu ds. badań i rozwoju oraz wprowadzaniu rozwiązań, w których najważniejsza jest łatwość użytkowania, firma Transics stała się liderem europejskiego rynku komputerów pokładowych. Firma kieruje swoją działalnością na terenie całej Europy z siedziby głównej, mieszczącej się w Ypres (Belgia).


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 6 lat temu.