Select Page


Trimble: CarCube na fali


 

Rok temu amerykańska firma Trimble – światowy potentat w sferze technologii zwiększających wydajność pracowników transportu – nabyła spółkę Punch Telematix – dostawcę rozwiązań telematycznych dla sektora TSL. Tak powstała spółka Trimble Transport & Logistics. Dzisiaj najwięksi polscy przewoźnicy drogowi korzystają z flagowego produktu tej firmy – pokładowego urządzenia CarCube. Jest wśród nich firma Maszoński Logistic, INTRA, MiraTrans czy Link.

CarCube jest urządzeniem instalowanym na w kabinie samochodu ciężarowego, które zdalnie pobiera zawartość pamięci tachografu, przez co można zaoszczędzić czas i uprościć zarządzanie danymi. Planowanie trasy odbywa się z uwzględnieniem wizualizacji korków i robót drogowych na mapie aplikacji FleetCockpit, udostępniającej dyspozytorowi wszelkie niezbędne informacje. Na jednym ekranie przedstawione są w przejrzysty sposób wszystkie dane zebrane w czasie rzeczywistym przez komputer pokładowy CarCube, takie jak czas jazdy i odpoczynku kierowców, lokalizacja pojazdu, zgłoszenia usterek i raporty kierowców.

– Pod nowym brandem funkcjonujemy od roku i jesteśmy marką silniejszą, niż kiedykolwiek wcześniej. Zakup firmy Punch Telematix przez tak dużego gracza rynkowego jak Trimble spotkał się z bardzo pozytywną reakcją rynku, co zauważyliśmy podczas uczestniczenia w licznych tegorocznych targach transportowo-logistycznych. Przysporzyło nam to nowych klientów i jest rezultatem skoncentrowania się na tej branży, co pozwala nam zostać w tej dziedzinie niekwestionowanymi ekspertami. Teraz możemy skuteczniej spełniać życzenia naszych klientów – wyjaśnia Carsten Holtrup, dyrektor zarządzający Trimble Transport & Logistics w Niemczech.

Wspólnie z dużymi graczami na niemieckim rynku transportowym, jak Logistiker Denkinger (z Ehingen), Hövelmann (z Rees) i H.P. Schmitz (z Euskirchen), którzy korzystają z urządzenia CarCube, firma Trimble Transport & Logistics buduje swoją pozycję również w innych krajach Europy. Oprócz firmy Ziegler Group, funkcjonującej w całej Europie, czy Q8 Calpam w Belgii, jest teraz wiele innych firm zajmujących się transportem międzynarodowym, które korzystają z zalet i wysokiej funkcjonalności urządzenia CarCube. Zdaniem Andrew Yeoman, dyrektora naczelnego Trimble Transport & Logistics, jest oczywiste, że systemy do pozycjonowania i aplikacje do zarządzania flotą,współpracujące z komputerem pokładowym i rozwiązaniami dla dyspozytorów dają wielkie korzyści firmom transportowym i operatorom logistycznym.

Carsten Holtrup przewiduje dalsze sukcesy firmy Trimble, jej zawsze widoczną, obecność na całym świecie, stabilność finansową i technologiczną.

– Mając dostęp do wiedzy i doświadczenia firmy Trimble w sferze pozycjonowania, komunikacji i aplikacji komputerowych jesteśmy gotowi sprawić, iż urządzenie CarCube będzie jeszcze bardziej konkurencyjne. Chcemy rozwijać się na rynku europejskim poprzez powiększanie naszego zespołu i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań wychodzących naprzeciw potrzebom naszych klientów – mówi Carsten Holtrup.


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.