Select Page


Trimble – szybsze przekazywanie klientom informacji logistycznych


TrimbleVisionHeader_Logo1
 

Firma Trimble poinformowała dziś, że dostawca usług logistycznych Van Reenen z Barneveld (Holandia) zastąpi dotychczas stosowane komputery pokładowe CarCube nowymi modułowymi rozwiązaniami telematycznymi oferowanymi przez Trimble. W ramach modernizacji wprowadzone zostaną mobilne komputery pokładowe FleetXPS oraz urządzenia pokładowe Truck4U. Podczas gdy Truck4U umożliwia zarządzanie flotą w czasie rzeczywistym, FleetXPS gromadzi i przetwarza aktualne informacje logistyczne. Celem firmy Van Reenen jest podniesienie jakości obsługi klientów dzięki udostępnianiu im cyfrowych dowodów dostawy i zdjęć. Firma Van Reenen przeprowadziła już kompleksowe testy i rozpocznie instalowanie nowych systemów komputerów pokładowych z początkiem 2015 r.

 Jan van de Geer, dyrektor działu informatycznego w firmie Van Reenen, powiedział: „Decyzja o zainwestowaniu w FleetXPS i Truck4U to trafny wybór. W ostatnich latach zainwestowaliśmy duże środki w modernizację naszej infrastruktury informatycznej. Wszystkie jej elementy doskonale ze sobą współpracują, ale brakowało nam nowoczesnego urządzenia do przetwarzania podpisów cyfrowych i przesyłu fotografii przewożonych towarów”. Zdaniem Van de Geer rozwiązanie firmy Trimble to odpowiednie połączenie technologii, funkcjonalności i niezawodności. Jest przekonany, że w tym przypadku całkowity koszt posiadania (TCO) kształtuje się optymalnie.

Elektroniczny strumień danych

Dotychczasowa struktura informatyczna firmy Van Reenen uniemożliwiała przesyłanie informacji logistycznych w czasie rzeczywistym i wprowadzenie dodatkowych funkcji w obsłudze klienta. Van de Geer powiedział: „Zauważyliśmy, że klienci lubią otrzymywać precyzyjne informacje”. Dzięki nowym urządzeniom firmy Trimble, natychmiast po dostarczeniu lub odebraniu przesyłki Van Reenen może przesłać w czasie rzeczywistym podpis cyfrowy i w razie konieczności zdjęcie do systemu zarządzania transportem Transpas Enterprise firmy Art Systems. Dyrektor działu informatycznego w Van Reenen przewiduje, że firma szybko przejdzie na całkowicie elektroniczny obieg dokumentów i danych w ramach działalności logistycznej w krajach Beneluksu i dodaje: „Jeżeli kierowcy zauważą źle zapakowaną paletę, będą mogli od razu zareagować korzystając z najlepszego rozwiązania, czyli urządzeń FleetXPS i Truck4U”.

Ciągłość rozwoju systemu informatycznego

Czynnikiem, który odegrał istotną rolę przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowych urządzeń firmy Trimble, był fakt, że sprzęt i oprogramowanie są jakości przemysłowej i bazują na najnowszych technologiach. Van Reenen już wcześniej korzystała z komputerów pokładowych CarCube firmy Trimble, a teraz może wykorzystać najnowsze technologie do zapewnienia płynnej komunikacji pomiędzy kierowcami a zapleczem. Van de Geer powiedział: „Przetwarzanie danych kierowców zabierało nam niewiele czasu i nie chcieliśmy utracić tej możliwości wybierając niesprawdzone rozwiązania. Mogę dodać, że rozwiązanie firmy Trimble umożliwi nam zachowanie ciągłości rozwoju naszego systemu informatycznego w kolejnych latach”.

O Trimble Transport & Logistics

Trimble Transport & Logistics jest wiodącym dostawcą rozwiązań do zarządzania transportem dla dowolnej wielkości przedsiębiorstw z sektora transportu i logistyki. Innowacyjne i przyjazne użytkownikowi rozwiązania składają się z montowanych na stałe oraz przenośnych komputerów pokładowych, usług bezprzewodowej komunikacji i opartych na technologii web aplikacji back-office, które są łatwo integrowane aby tworzyć bezszwowy obieg informacji oraz transformować i optymalizować operacje. Dzięki modułowej i skalowalnej architekturze, rozwiązania Trimble Transport & Logistics mogą ewoluować wraz ze zmieniającymi się wymaganiami dowolnego biznesu. Siedziba główna firmy mieści się w Belgii, a usługi oferowane są w całej Europie.

O Trimble

Trimble wykorzystuje technologie w celu znacznego zwiększenia wydajności pracowników transportu i osób pracujących w terenie, zatrudnionych w przedsiębiorstwach i instytucjach rządowych. Rozwiązania koncentrują się na aplikacjach wymagających informacji o pozycji lub lokalizacji, w tym w geodezji, budownictwie, rolnictwie, zarządzaniu flotą i aktywami, bezpieczeństwie publicznym i kartografii. Oprócz wykorzystywania technologii pozycjonowania takich jak GPS, lasery i optyka rozwiązania firmy Trimble mogą zawierać oprogramowanie dostosowane do potrzeb użytkownika końcowego. Technologie bezprzewodowe służą dostarczeniu użytkownikowi konkretnego rozwiązania oraz zapewnieniu ścisłej integracji zaplecza firmy i pracowników w terenie. Produkty firmy Trimble są użytkowane w ponad 141 krajach na całym świecie. Firma Trimble powstała w 1978 r., a jej siedziba znajduje się w Sunnyvale w stanie Kalifornia.

Źródło

 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.