Select Page


Trimble: wprowadza na rynek Truck4U oraz FleetXPS


Truck4U
 

Firma Trimble Transport & Logistics, wiodący dostawca usług telematycznych dla sektora transportowo-logistycznego, wprowadza na rynek wyjątkowe rozwiązania: Truck4U oraz FleetXPS. Truck4U służy przede wszystkim do zarządzania flotą w czasie rzeczywistym, a FleetXPS – głównie do gromadzenia i przetwarzania aktualnych danych logistycznych. Wyjątkowość najnowszego rozwiązania polega na tym, że obie platformy można zainstalować oddzielnie lub razem. Ponadto mogą być użytkowane w ramach jednej firmy lub we współpracy z innymi podmiotami.

Michel Van Maercke, dyrektor generalny firmy Trimble Transport & Logistics na kraje EMEA, powiedział: „Dzięki Truck4U i FleetXPS możemy teraz zaoferować najnowocześniejsze modułowe i kompatybilne rozwiązanie, które firmy działające w branży transportowo-logistycznej mogą dostosować do własnych potrzeb.
Firma Trimble po raz pierwszy zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązanie na międzynarodowych targach SITL Europe, które odbędą się w Paryżu w dniach od 1 do 4 kwietnia bieżącego roku.

Zarządzanie flotą w czasie rzeczywistym dzięki Truck4U

Truck4U to montowane na stałe urządzenie pokładowe w formacie DIN bez wyświetlacza. Podłącza się je do cyfrowego tachografu i szyny CANBUS. Truck4U wykonuje tradycyjne zadania w zakresie zarządzania flotą, a interakcja z kierowcą sprowadza się do zidentyfikowania cyfrowej karty kierowcy.

Informacje logistyczne w czasie rzeczywistym dzięki FleetXPS

FleetXPS to mobilne urządzenie pokładowe z wysokiej jakości skanerem kodów kreskowych i kamerą. Służy przede wszystkim do kontaktu z kierowcą przy realizacji zadań logistycznych. Michel Van Maercke powiedział: „FleetXPS dostarcza aktualnych i szczegółowych informacji na temat statusu i stanu przesyłki, od czasu załadunku czy przeładunku towaru po cyfrowe potwierdzenie dostawy. Jest podstawowym elementem sprawnego zarządzania łańcuchem dostaw”. FleetXPS jest również dostępny w postaci aplikacji na urządzenia z systemem Android, która umożliwia właścicielom floty zarządzanie podwykonawcami przy wykorzystaniu własnego systemu zarządzania flotą.

Elastyczność, modułowość i kompatybilność

Wyjątkowość Truck4U i FleetXPS podkreśla fakt, że nie tylko komunikują się z oprogramowaniem zaplecza oferowanym przez firmę Trimble Transport & Logistics, lecz także przekazują dane między sobą. Dzięki temu można je instalować razem lub samodzielnie.

Modułowy charakter i łatwa instalacja Truck4U i FleetXPS stwarzają nowe możliwości współpracy. Właściciel floty zarządzający flotą w czasie rzeczywistym może w łatwy sposób współpracować z dostawcą usług logistycznych potrzebującym wyłącznie danych logistycznych. Koszt mogą ponieść wspólnie obie strony.

Michel Van Maercke dodał: „Połączenie Truck4U i FleetXPS zapewnia taką samą niezawodność i wysoką funkcjonalność, jak komputer pokładowy CarCube. Dodatkowo umożliwia pozyskiwanie danych logistycznych niezwiązanych z pojazdem, w tym skanowanie kodów kreskowych, składanie podpisów na wyświetlaczu i robienie zdjęć w przypadku uszkodzeń”.

Kompleksowe wsparcie

Firma Trimble Transport & Logistics oferuje kompleksowe wsparcie dla oferowanych produktów Truck4U, FleetXPS i CarCube. „Skupiamy się nie tylko na podnoszeniu innowacyjności i samodzielnym opracowywaniu naszych rozwiązań, lecz także na obsłudze klientów na wysokim poziomie. Uwzględniamy wszystkie potrzeby naszych klientów oferując kompleksową usługę pomocy technicznej Trimble Transport & Logistics” – powiedział Michel Van Maercke.

Firma Trimble zaprezentuje w całości swoje rozwiązanie telematyczne na targach SITL Europe w Paryżu w dniach od 1 do 4 kwietnia (hala 6, stanowisko N97).

Wiecej informacji na: www.trimbletl.com i www.trimble.com


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.