Select Page


Volvo Trucks: Nowa aplikacja Dynafleet nadzoruje całą flotę pojazdów


 

Dzięki nowej aplikacji, dostęp do opracowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą online, Dynafleet, jest obecnie możliwy także za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Tym samym informacje pochodzące z systemu stały się jeszcze łatwiej dostępne.
Aplikacja Dynafleet umożliwia menedżerom zdalne zarządzanie całą flotą pojazdów oraz wszystkimi zadaniami transportowymi z dowolnego miejsca, za pośrednictwem smartfona lub komputera typu tablet. Mogą oni w czasie rzeczywistym monitorować cały szereg parametrów, w tym dokładną lokalizację pojazdów, zużycie paliwa, czasy pracy kierowców, emisję dwutlenku węgla oraz lokalizacje dealerów Volvo Trucks.
– Dzięki nowej aplikacji Dynafleet zyskaliśmy znacznie łatwiejszy dostęp, także za pośrednictwem urządzeń mobilnych – mówi Jarkko Aine, menedżer ds. komunikacji i kompetencji w Volvo Trucks. – Aplikacja ma prosty interfejs i pozwala jej użytkownikom w każdej chwili i z dowolnego miejsca uzyskać dostęp do istotnych informacji dotyczących floty pojazdów – wystarczy stuknąć palcem w ekran.
Nowe funkcje, m.in. ocena stylu jazdy kierowcy
Informacje pozyskane z Dynafleet, w połączeniu ze szkoleniem kierowców, mogą pomóc w zredukowaniu zużycia paliwa nawet o siedem procent. A wraz z udostępnieniem nowej aplikacji, system Dynafleet został wzbogacony o funkcję oceny stylu jazdy kierowcy, która jeszcze bardziej zwiększa potencjał oszczędności.
Poprzez precyzyjne monitorowanie zużycia paliwa w każdym pojeździe i dla każdego kierowcy, aplikacja Dynafleet ocenia styl jazdy kierowcy w czterech kluczowych obszarach: przewidywanie sytuacji i hamowanie, wykorzystanie silnika i skrzyni biegów, dostosowanie prędkości i zachowanie na postoju. Następnie każdą z tych ocen można rozbić na poszczególne parametry składowe, by uzyskać bardziej szczegółowe informacje.
– Ocena stylu jazdy kierowcy jest unikatową cechą aplikacji Dynafleet, dzięki czemu staje się on wyjątkowo łatwym w użyciu narzędziem monitorowania i doskonalenia ekonomiki paliwowej – dodaje Jarkko Aine. – Użytkownicy mają dostęp do ocen dotyczących zarówno całej floty, jak i poszczególnych pojazdów bądź kierowców, a także dla określonych przedziałów czasowych. Oceny mogą również być rozbijane na poszczególne parametry składowe, co umożliwia precyzyjną identyfikację obszarów wymagających poprawy oraz odpowiednie korygowanie działań i programów szkolenia. Jeszcze w tym roku tę nową funkcjonalność otrzyma także system Dynafleet Online.
Nowa aplikacja Dynafleet jest już dostępna dla urządzeń iPhone i iPad. Można ją pobrać bezpłatnie z Apple App store. Aplikacja wymaga do działania aktywnej subskrypcji Dynafleet.
– Nasi klienci w coraz większym stopniu wykorzystują smartfony i komputery typu tablet w swojej pracy. My zaś otrzymywaliśmy coraz więcej próśb o udostępnienie tego typu aplikacji – mówi Peter Brännerud z działu Services Sales w Volvo Truck Center Sweden. – Nowa aplikacja jest więc dokładnie tym, czego oczekiwali klienci i wróżę jej ogromną popularność.
Fakty dotyczące Dynafleet
System Dynafleet został wprowadzony na rynek w 1994 r. czyniąc Volvo pierwszym europejskim producentem samochodów ciężarowych oferującym własny system zarządzania flotą. W ostatnich latach sprzedaż systemu znacznie wzrosła. Aktualnie ponad 30 000 pojazdów ciężarowych jest zarejestrowanych w Dynafleet Online, podczas gdy jeszcze dwa lata temu było ich 11 000.  System jest dostępny w 19 wersjach językowych i na wszystkich rynkach w Europie oraz w Brazylii, Australii, Maroku, Rep. Południowej Afryki, Egipcie i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Więcej informacji…


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.