Select Page


WABCO nabywa Transics International


WABCO kupuje Transics
 

“WABCO kontynuuje realizowanie strategii rozwoju rozwiązań do zarządzania flotą pojazdów komercyjnych, adresując swoją ofertę do operatorów na całym świecie. Zakupienie Transics International pozwoliło nam na spotęgowanie możliwości, jakie daje połączenie doświadczenia firmy WABCO w dziedzinie systemów dla pojazdów komercyjnych i przodującej technologii w zakresie bezpieczeństwa i wydajności, ze światowej klasy rozwiązaniami firmy Transics w kwestii rozwiązań do zarządzania flotą” – powiedział Jacques Esculier, prezes i dyrektor zarządzający firmy WABCO – “Zintegrowanie kompleksowych danych uzyskiwanych w czasie rzeczywistym z pokładowych systemów WABCO – zaawansowanych układów hamulcowych, kontroli stabilności i systemów wydajnościowych, z innowacyjnymi usługami telematycznymi firmy Transics, będzie dla operatorów flot nieocenionym źródłem danych, które zdecydowanie poszerzy ich ofertę usług flotowych, podniesie produktywność operacyjną oraz zwiększy bezpieczeństwo i wydajność pojazdów.”

Firma Transics International zapewnia doskonałe rozwiązania do zarządzania flotą, wspomagające operatorów flot pojazdów komercyjnych w skutecznym i efektywnym zarządzaniu samochodami ciężarowymi, przyczepami, kierowcami, ładunkiem i zamówieniami w czasie rzeczywistym. Transics International obsługuje ponad 1300 firm transportowych i logistycznych w Europie, łącząc ponad 85 000 pojazdów. Stosowany przez firmę zestaw innowacyjnych rozwiązań do zarządzania flotą podnosi wydajność operacyjną, jakość obsługi klienta i produktywność całej floty, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych.
“Z radością przyłączamy się do WABCO, światowego lidera w branży pojazdów komercyjnych” – stwierdza Walter Mastelinck, dyrektor zarządzający i założyciel Transics International NV. “Zarówno WABCO, jak i spółka Transics International cieszą się sławą pionierów w dziedzinie wiodących technologii, gwarantujących większe bezpieczeństwo i wydajność pojazdów komercyjnych. Krocząc w przyszłość, połączymy nasze doskonałe rozwiązania zarządzania flotą z potęgą firmy WABCO, w zakresie zaawansowanego rozwoju, globalnego zasięgu i ekspertyzy w dziedzinie integracji systemów, prężnie wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klienta.”
WABCO planuje zintegrowanie działań firmy Transics International z działaniami funkcjonującymi w ramach jednej organizacji Trailer Systems, Aftermarket i Off-Highway. Firma Transics International będzie nadal występowała pod swoją marką i jako oddział WABCO będzie oferowała szeroki wachlarz własnych, wiodących produktów i usług, zaznaczając swoją obecność na kluczowych rynkach na świecie, przy wykorzystaniu swojej platformy TX-CONNECT i zestawu powiązanych systemów.

Firma WABCO sfinalizowała zakup 96,84 procent udziałów w Transics International, nabywając spółkę holdingową Tavares NV drogą transakcji gotówkowej. Cena zakupu wynosiła 111,1 mln euro, w czym zawierało się nabycie 15,3 mln euro środków gotówkowych netto posiadanych przez spółkę Transics International, co w sumie zamyka się kwotą 95,8 mln euro netto. Zgodnie z obowiązującymi w Belgii przepisami regulującymi przejmowanie przedsiębiorstw, firma WABCO przedstawi obowiązkową i bezwarunkową ofertę publiczną nabycia pozostałych 3,16 procent akcji spółki Transics International, oferując kwotę w wysokości 14,14 euro za akcję Transics International.


 

Katagoria: telematyka
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.