Select Page


Agregaty chłodnicze Thermo King we flocie DB Schenker


Thermo King DB Schenker
 

Przedsiębiorstwo DB Schenker Logistics dołączyło nowe wielotemperaturowe agregaty chłodnicze Thermo King SLXe Spectrum zgodne z dobrymi praktykami dystrybucyjnymi do swojej holenderskiej floty pojazdów przeznaczonych do przewozu farmaceutyków.

DB Schenker Logistics, dział transportowo-logistyczny Deutsche Bahn i jeden z największych na świecie dostawców usług transportowo-logistycznych, powiększył swoją flotę pojazdów chłodniczych w Tilburgu w Holandii o nowe naczepy wyposażone w agregaty Thermo King SLXe Spectrum spełniające wymogi dobrych praktyk dystrybucyjnych (GDP).

Zgodne z GDP agregaty PharmaSolutions od Thermo King, producenta rozwiązań do przewozu w kontrolowanej temperaturze do różnorodnych zastosowań mobilnych, będącego marką Ingersoll Rand, umożliwiają przewóz w 12 nowych naczepach chłodniczych DB Schenker produktów farmaceutycznych oraz zapewniają najwyższą jakość produktu i integralność w myśl dobrych praktyk produkcyjnych zgodnych z wytycznymi Unii Europejskiej.

„Niezawodne dostawy produktów medycznych mogą uratować komuś życie. Jesteśmy tego w pełni świadomi i zapewniamy, że towary wrażliwe naszych klientów z sektora opieki zdrowotnej są dostarczane bezpiecznie, pewnie i zgodnie z rygorystycznymi wymogami europejskimi”, powiedział Hans Cleijsen, kierownik System Freight Tilburg z DB Schenker Logistics Netherlands. „Produkty Thermo King PharmaSolutions dają nam wsparcie, dzięki któremu możemy dotrzymywać zobowiązań wobec naszych klientów”.

„Większość produktów medycznych i biologicznych wymaga kontrolowanej temperatury otoczenia na wszystkich etapach produkcji i dystrybucji, w związku z czym kontrola temperatury przechowywania i transportu jest niezwykle istotna dla zachowania jakości i skuteczności leków”, powiedział Roland Duquesne, dyrektor ds. klientów strategicznych i rynków wertykalnych Thermo King. „Nasz pakiet kwalifikacyjny PharmaSolutions zgodny z GDP stanowi kompleksową, specjalistyczną platformę, która spełnia określone potrzeby branży farmaceutycznej i obejmuje szerokie spektrum urządzeń i usług zapewniających bezpieczeństwo pacjentów”.

Thermo King opracował zasady GDP obejmujące cztery etapy określone w europejskich wytycznych GDP. Na tej podstawie Thermo King prowadzi mapowanie temperatur w skrajnych warunkach dla agregatu chłodniczego i naczepy z certyfikatem ATP, aby udowodnić, że urządzenia są w stanie utrzymać temperaturę w ustalonych dozwolonych limitach. Ta procedura przyczynia się także do oszczędności czasu i kosztów kwalifikacji klienta.


 

Katagoria: co nowego u przewożników, transport chłodniczy
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.