Select Page


Asortyment agregatów naczepowych Thermo King z certyfikatem ATP


Thermo King SLXe-Spectrum_Whisper Pro_R452A
 

Firma Thermo King, producent rozwiązań dotyczących kontroli temperatury w transporcie przeznaczonych do różnych zastosowań mobilnych oraz marka Ingersoll Rand, ogłosiła dzisiaj, że cały jej asortyment agregatów naczepowych SLXe™ kompatybilnych z najnowszej generacji czynnikiem chłodniczym R-452A o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) uzyskał już certyfikację1 ATP.

 

Firma Thermo King jest pierwszym producentem, który wprowadził na początku tego roku nowy czynnik R-452A w swoich transportowych urządzeniach chłodniczych i sprzedał już ponad 1000 takich agregatów naczepowych w Europie. Oprócz dostępnego już asortymentu agregatów naczepowych o stałej temperaturze SLXe klienci mogą teraz osiągnąć te same korzyści ekologiczne z agregatów chłodniczych SLXe Spectrum, przeznaczonych do zastosowań transportowych ze zmienną temperaturą w naczepach. Oferta obejmuje bardzo cichą wersję SLXe Spectrum Whisper Pro2 z certyfikacją Piek.

„Certyfikacja ATP uzyskana dla całego asortymentu rozwiązań naczepowych SLXe z czynnikiem R-452A jest potwierdzeniem wydajności agregatów Thermo King z nowym czynnikiem o niższym GWP” – mówi Karin de Bondt, wiceprezes i dyrektor generalny ds. samochodów ciężarowych, naczep i autobusów Thermo King na kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Nasi klienci mogą teraz bez trudu osiągnąć taką samą wysoką sprawność i niższe poziomy hałasu w agregatach naczepowych Thermo King o stałej i zmiennej temperaturze, zapewniających wyższy poziom troski o środowisko naturalne”.

 

Cały asortyment naczepowych agregatów chłodniczych SLXe nadaje się do stosowania najnowszej generacji czynnika chłodniczego Chemours Opteon™ XP44 (R-452A), który zapewnia o około 50 procent niższy potencjał GWP niż obecnie stosowany czynnik.

 

Wchodzi on w skład rodziny produktów EcoWise™, stworzonych przez firmę Ingersoll Rand do swoich rozwiązań klimatyzacyjnych i przemysłowych wykorzystujących czynniki chłodnicze, w celu ograniczenia oddziaływania na środowisko naturalne, poprzez zastosowanie najnowszej generacji czynników o niskim potencjalne GWP i zapewniających wysoką sprawność.

 

Asortyment Thermo King SLXe oferuje następujące usprawnienia, które jeszcze bardziej ograniczają oddziaływanie na środowisko naturalne i zwiększają elastyczność:

  • Precyzyjnie kontrolowane warunki dostawy ze zmienną temperaturą w asortymencie agregatów SLXe Spectrum, które umożliwiają kontrolowanie nastaw temperatury dla dwóch i trzech przedziałów, aby zapewnić świeżość i zachować trwałość dostarczanych produktów.
  • Skraplacze mikrokanałowe, które pozwalają na jeszcze mniejsze napełnienie czynnikiem chłodniczym i minimalizują ryzyko jego wycieku.
  • Niski poziom hałasu ze specjalnie zaprojektowanym pakietem rozwiązań akustycznych, który ogranicza emisję hałasu u źródła, dzięki czemu agregat spełnia wymogi Piek, osiągając poziom dźwięku 60 dB(A) lub niższy w promieniu 7,5 metra.
  • Opatentowane sterowniki geo-fencing automatycznie przełączają agregat w tryb niskiej emisji dźwięku po wjechaniu do strefy kontrolowanej.

 

Wydajność produktów Thermo King SLXe z czynnikiem R-452A została sprawdzona przez kilka uznanych niezależnych instytutów badawczych specjalizujących się w branży chłodniczej we Francji i Wielkiej Brytanii. Certyfikacja została przyznana zgodnie z umową Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych i o specjalnych środkach transportu przeznaczonych do tych przewozów (ATP).

 

Zobowiązanie firmy Ingersoll Rand dotyczące ochrony klimatu

Chłodnicze rozwiązania transportowe w asortymencie EcoWise są stworzone w oparciu o zobowiązanie klimatyczne przyjęte przez Ingersoll Rand we wrześniu 2014 r. Powyższe zobowiązanie obejmuje zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w związku z działalnością firmy o 35 procent do 2020 roku, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez produkty firmy o 50 procent do 2020 roku oraz zainwestowanie w ciągu najbliższych pięciu lat łącznie 500 milionów USD w prace badawczo-rozwojowe związane z produktami w celu uzyskania długofalowej redukcji emisji gazów cieplarnianych.


 

Katagoria: transport chłodniczy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.