Select Page


Carrier Transicold: nowy agregat naczepowy VectorTM 1350


Gamme Brun
 

Nowy Vector™ 1350 firmy Carrier Transicold o mocy 12 700 watów uzupełnia gamę agregatów przeznaczonych dla transportu długodystansowego. Obecnie składa się ona z trzech wyspecjalizowanych urządzeń, które są dopasowane do zróżnicowanych potrzeb nabywców. Carrier Transicold wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Climate, Controls & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Vector_Front_1350Vector 1350 jest trwały i oszczędny, a jednocześnie pozwala maksymalnie wykorzystać ładowność pojazdu. Zwiększa efektywność transportu i ogranicza przestoje. Jest lekki i pozwala utrzymać zadaną temperaturę na długich dystansach przy niskim zużyciu energii. Zastosowanie silnika spalinowego o pojemności 1,1 l, sterowanego nowym procesorem pozwala ograniczyć zużycie paliwa o 30% w stosunku do agregatów Maxima pracujących w takim samym trybie (regulacja CEN Partial Load) oraz napędzić zarówno sprężarkę, jak i generator zasilający wentylatory układu chłodniczego. Trzy elektrycznie zasilane wentylatory znacząco zwiększają niezawodność układu dzięki zredukowaniu liczby pasków, niezbędnych w agregatach z napędem paskowym.

Model 1350 dołącza do rodziny urządzeń Vector, która zawiera już agregaty: Vector 1550 o mocy 14 800 watów oraz Vector 1950 o mocy 18 800 watów. Vector 1550 zapewnia pełną kontrolę nad temperaturą transportu towarów nietrwałych i wrażliwych na zmiany temperatury w każdym typie przewozów. Natomiast wyróżniające się wysoką mocą jedno- i wielo-temperaturowe agregaty Vector 1950 zapewniają szybkie schładzanie dużych ładunków, szczególnie ważne w pracy dystrybucyjnej, charakteryzującej się częstymi postojami połączonymi z otwieraniem drzwi ładowni. Zarówno Vector 1550, jak i Vector 1950 korzystają z elektrycznego napędu E-Drive™, opracowanego przez firmę Carrier. „Wszechstronna gama agregatów Vector oferuje nabywcy odpowiednie urządzenie do każdego zadania. Tak dla dalekiego transportu, jak i dystrybucji w dowolnych warunkach”, mówi David Appel, prezes Carrier Transicold.

Jako część gamy Vector, model 1350 został zaprojektowany z myślą o maksymalnej ochronie przewożonego ładunku, niskich kosztach eksploatacji oraz małej uciążliwości dla środowiska naturalnego. Dzięki zastosowaniu w skraplaczu przewodów o małym przekroju Vector 1350 wykorzystuje o 27% mniej czynnika chłodniczego niż jego poprzednik.

Lekki i prosty
Przy masie zaledwie 643 kg, Vector 1350 jest o 17% procent lżejszy od urządzeń konkurencji. Ponadto oferuje użytkownikowi nowy, przejrzysty panel sterowania. Główne funkcje mają własne przyciski, oznaczone zrozumiałymi na całym świecie symbolami. Dzięki nim można uniknąć kosztownych pomyłek przy ustawianiu temperatury panującej we wnętrzu ładowni, niezależnie od języka, jakim posługuje się osoba obsługująca urządzenie. Vector 1350 został zaprojektowany z wykorzystaniem sprawdzonej technologii, przy użyciu szeroko dostępnych części. Jego konstrukcja zapewnia dobry dostęp do poszczególnych elementów, co ułatwia serwis i skraca czas obsługi.

„Lekkość i prostota agregatu Vector 1350 sprawiają, że jest idealnym urządzeniem do wykorzystywania w transporcie towarów wrażliwych na temperaturę na długich dystansach”, powiedział Bertrand Gueguen, prezes Carrier Transicold, Truck / Trailer, podczas premierowej prezentacji nowego agregatu w Berlinie.

Więcej informacji o firmie Carrier Transicold pod adresem: www.carriervector.com lub www.carriertransicold.eu


 

Katagoria: transport chłodniczy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.