Select Page


Ingersoll Rand przejmuje FRIGOBLOCK


frogoblock
 

Firma Ingersoll-Rand plc (NYSE:IR), światowy lider w tworzeniu komfortowych, wydajnych i ekologicznych środowisk, ogłosiła zakończenie procesu przejęcia spółki FRIGOBLOCK.

Transakcja została sfinalizowana w dniu 5 marca 2015 r. Firma przeznaczyła na ten cel 100 mln EUR.

Spółka FRIGOBLOCK produkuje i projektuje urządzenia chłodnicze do ciężarówek i przyczep, sprzedawane głównie w Europie Północnej. Siedziba spółki FRIGOBLOCK znajduje się w Essen w Niemczech. Zatrudnionych jest tam ok. 150 pracowników. Roczne przychody spółki FRIGOBLOCK wynoszą ok. 41 mln EUR.

Serdecznie witamy FRIGOBLOCK w grupie marek koncernu Ingersoll Rand. FRIGOBLOCK jest teraz częścią jednostki biznesowej Transport Solutions, znanej na rynku pod nazwą Thermo King. Transakcja przejęcia zwiększa możliwości firmy Ingersoll Rand w zakresie dostarczania systemów sterowania temperaturą podczas transportu w różnych zastosowaniach.

„Celem przejęcia jest zapewnienie klientom kompletnej oferty rozwiązań, które są niezawodne, bezpieczne, wydajne i przyjazne dla środowiska, aby zaspokoić potrzeby dotyczące transportu w temperaturze kontrolowanej — włącznie z dostępem do nowych opcji hybrydowych i innych niż silniki wysokoprężne” — powiedział Ray Pittard z jednostki Transport Solutions, działającej w ramach koncernu Ingersoll Rand. „FRIGOBLOCK to wyjątkowa, nowatorska firma, dzięki której będziemy mogli od razu rozszerzyć naszą ofertę dla klientów w Europie, a w dalszej perspektywie, poprzez naszą globalną sieć dealerów, także w innych miejscach świata”.

Firma Ingersoll Rand (NYSE:IR) poprawia jakość życia, tworząc coraz wygodniejsze, bardziej zrównoważone i wydajne rozwiązania. Nasi pracownicy oraz grupa marek, takich jak Club Car®, Ingersoll Rand®, Thermo King® czy Trane®, współdziałają w celu podniesienia jakości i komfortu powietrza w domach oraz budynkach, zapewnienia transportu i ochrony żywności oraz artykułów nietrwałych, a także zwiększenia produktywności i efektywności w branży. Mamy międzynarodowy zasięg i nieprzerwanie angażujemy się na rzecz zrównoważonego rozwoju na świecie oraz zapewnienia doskonałych rezultatów.
Źródło

 

Katagoria: transport chłodniczy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.