Select Page


Najnowszej generacji czynnik chłodniczy THERMO KING


Thermo King T1000R_Spectrum_R-452A
 

Najnowszej generacji czynnik chłodniczy o niskim GWP będzie stosowany standardowo we wszystkich agregatach do samochodów ciężarowych i naczep od 1 stycznia 2016 r.

Firma Thermo King, producent rozwiązań dotyczących kontroli temperatury w transporcie przeznaczonych do różnych zastosowań mobilnych oraz marka Ingersoll Rand, zapowiedziała dzisiaj, że od dnia 1 stycznia 2016 r. jej agregaty chłodnicze dla naczep o napędzie własnym oraz z pojazdu będą standardowo dostępne w Europie wraz z najnowszej generacji czynnikiem chłodniczym o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

Równocześnie z tą zapowiedzią firma Thermo King wprowadza nowy czynnik chłodniczy R-452A o obniżonym GWP jako standard w swoich agregatach napędzanych z pojazdu  V-Series. Nowy produkt Chemours Opteon™ XP44 (R-452A) ma około 50% niższą wartość GWP niż dotychczasowy czynnik.

„Firma Thermo King wypełnia swoje zobowiązanie dotyczące dostarczania przyjaznych środowisku rozwiązań kontroli temperatury” – mówi Karin deBondt, wiceprezes i dyrektor generalny ds. samochodów ciężarowych, naczep i autobusów, Thermo King Europa, Bliski Wschód i Afryka. „Każdy nowy agregat do naczep i samochodów ciężarowych będzie urządzeniem o wysokiej wydajności i zostanie wyposażony w czynnik R-452A, a niezależnie od zastosowania go w nowych urządzeniach nasi klienci mogą zastosować to rozwiązanie w posiadanych instalacjach, korzystając z pomocy naszych wyszkolonych i certyfikowanych techników, którzy tworzą najbardziej rozbudowaną w branży sieć handlową i serwisową”.

Począwszy od 1 stycznia 2016 r., europejscy klienci firmy Thermo King, chcący zwiększyć wydajność, a jednocześnie ograniczyć wpływ posiadanych urządzeń na środowisko naturalne, mogą zamawiać agregaty naczepowe SLXe, agregaty T-Series z napędem własnym, modele UT dla samochodów ciężarowych oraz V-series napędzane z pojazdu, w których standardowo zastosowano czynnik R-452A.  

Połączony asortyment produktów oferuje transportowcom najbezpieczniejsze, najbardziej przyjazne środowisku, a także technicznie i ekonomicznie opłacalne rozwiązanie do zastosowań chłodniczych w samochodach ciężarowych i naczepach.

Zapowiedź ta zbiega się z pierwszą rocznicą zadeklarowania przez firmę Ingersoll Rand swojego zaangażowania w ochronę klimatu we wrześniu 2014 r. oraz stanowi wkład w asortyment produktów EcoWise™ zaprojektowanych z myślą o obniżeniu wpływu na środowisko dzięki czynnikom chłodniczym nowej generacji o niskim GWP i wysokiej wydajności.

Zaangażowanie firmy Ingersoll Rand obejmuje ograniczenie emisji gazów cieplarnianych (GHG) związanych z działalnością o mniej więcej 35% do 2020 r.; ograniczenie emisji GHG związanej z produktami o 50% do 2020 r.; oraz inwestycję 500 mln dolarów w badania i rozwój produktów w ciągu najbliższych pięciu lat, aby sfinansować trwałe zmniejszenie emisji GHG.

W pierwszym roku zaangażowanie firmy w ochronę klimatu pozwoliło uniknąć emisji około 1,5 mln ton CO2e, co odpowiada emisji dwutlenku węgla równoważnej spaleniu ponad 1,6 mld funtów węgla i zużyciu energii elektrycznej przez ponad 200 tys. gospodarstw domowych w skali roku. Do roku 2030 firma spodziewa się zmniejszenia śladu węglowego o 50 mln ton metrycznych.


 

Katagoria: transport chłodniczy
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.